Prokletí legendárního Mrazíka: Sláva hlavním hrdinům pohádky štěstí nepřinesla

Aktualizováno 28.12.2019

Mrazík
Zdroj: Nova.cz

Od první premiéry legendární ruské pohádky o pracovité Nastěnce, samolibém Ivánkovi a jejich společné lásce uplynulo neuvěřitelných 55 let! Podívejte se, jak se od té doby hlavní postavy Mrazíka změnily a čím si v životě prošly.

Herečce Nataliji Sedychové, která ztvárnila roztomilou a nesmělou Nastěnku, bylo v době natáčení, tedy v roce 1964, pouhých čtrnáct let. Po premiéře dostávala herečka tisíce dopisů s nabídkou k sňatku. Režisér Alexandr Rou vyžadoval, aby na všechny odepsala. Natalija kvůli časové náročnosti odpověděla jen vězňům, protože se bála, že by ji některý z nich po propuštění mohl zabít. 

Zdroj: YouTube.com
Osobní život herečky přitom vůbec nebyl jako z pohádky. Její manželství skončilo rozvodem a její jediný syn se odstěhoval za otcem. Skončila tak úplně sama. Herectví se ale věnuje i nadále. Poznali byste v ní ale dnes krásku, do které se zamiloval Ivan?

Zdroj: Nova.cz
„Když se dívám na sebe, tak se musím pochválit. Nevypadám já věru zle, zkrátka chlapec, jak má být!“ Tak přesně tato slova si v pohádce zpíval samolibý, ale za to statečný Ivánek alias Eduard Izotov. Po premiéře filmu dostával herec spoustu pozvánek na zájezdy po celém Rusku.

Zdroj: FDB.cz

Osobní život Eduarda Izotova také nebyl vůbec růžový. V roce 1983 nastoupil do vězení, kde si odseděl tři roky za to, že se v Moskvě pokusil vyměnit valuty, což se v té době považovalo za rozvrácení devizového hospodářství. Údajně mu za to byl odebrán i majetek. Se svou ženou Ingou se rozvedl. A nedařilo se mu ani po zdravotní stránce. Herec překonal šest mrtvic, po kterých ztratil paměť. Poslední roky svého života pobýval na psychiatrii a v roce 2003 zemřel.  

Zdroj: Nova.cz

Představitelka Marfušy Inna Čurikova chtěla natáčení Mrazíka v jednu chvíli dokonce opustit. Bylo to kvůli tomu, že režisér Alexandr Rou vyžadoval, aby byla Marfuša mnohem ošklivější než Nasťa. A tak se maskéři pustili do práce. Herečka se údajně dokonce rozplakala, když se ve filmu viděla. A říká se, že pohádku viděla jen jednou v životě.

Zdroj: Archiv TV Nova

Osud byl k Inně mnohem přívětivější. Šťastně se provdala za ruského režiséra Gleba Panfilova, který její herecké nadání v mnoha filmech jen podtrhl. Spolupracovala i s jinými režiséry, hojně se věnovala divadlu. A začala sbírat jedno ocenění za druhým. Nyní je považována za významnou herečku sovětského a ruského filmu. Stále působí v moskevském divadle. A společně se synem a manželem dokonce okusila roli scénáristky v historickém snímku.

Na legendární pohádku Mrazík se můžete podívat v neděli 29. 12. od 20:20 na Nově!


Novinky z NOVY