Být Dobrým andělem je to nejmenší, co můžete udělat, říká Dobrý anděl Jana Šustová

Aktualizováno 09.12.2014

Dobrý Anděl - 1

Slečna Jana (25) pomáhá už druhým rokem rodinám s dětmi, které se vlivem rakoviny nebo jiné závažné nemoci dostaly do finanční tísně. Jak sama říká, je to to nejmenší, co pro rodiny nemocných může udělat, sama má s rakovinou bohužel osobní zkušenost, a tak si dovede situaci rodin představit.

Před čtyřmi lety tehdy dvaadvacetiletou Janu odvezli těsně před Vánoci do nemocnice s bolestí břicha. Lékaři jí po sérii vyšetření diagnostikovali rakovinu dělohy a vaječníku, bohužel v pokročilejším stádiu. Ihned podstoupila nutnou operaci. Následná rekonvalescence trvala 9 měsíců. Janě se ze dne na den změnil celý život a objevilo se mnoho nákladů. Část léčby byla v pracovní neschopnosti, později ale vlivem nemoci o své zaměstnání přišla.

Z minulé práce jsem měla naštěstí našetřenou finanční rezervu, která mi pomohla pokrýt část výdajů. Hodně mi pomáhali také přátelé a rodina, jak finančně, tak psychicky,“ popisuje náročnou situaci Jana. Od ukončení léčby uplynuly tři roky, od té doby dochází paní Jana stále na pravidelné kontroly do nemocnice. A opět chodí do práce. Jejím snem je pracovat jako cukrářka nebo pracovat s dětmi. Před rokem se díky spotům TV Nova dozvěděla o nadačním fondu DOBRÝ ANDĚL.

Byla to pro mne jasná volba, DOBRÝ ANDĚL je transparentní, líbí se mi, že víte, komu pomáháte. Jsem v kontaktu s některými rodinami, děti mi občas pošlou obrázek, mám z toho radost.“ 

Chcete se také stát Dobrým andělem a zažít radost z pomoci druhým? Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz. Nadační fond odevzdá Vaše příspěvky do posledního haléře.

 


Novinky z NOVY