Legenda filmové hudby Ennio Morricone se vrací!

Aktualizováno 02.01.2015

Ennio Morricone
Zdroj: oficiální zdroj

Neexistuje větší synonymum pro filmovou hudbu než on. Slavnějšího a úspěšnějšího filmového hudebního skladatele lze najít jen velmi těžko. Jediný hudební skladatel, který obdržel cenu Oscar za celoživotní dílo, Ennio Morricone, se vrací do České republiky. Po obrovském úspěchu, při koncertu vyprodané arény v únoru 2014, se ve čtvrtek 12. února 2015 opět představí v nejmodernější hale České republiky O2 Aréně.

Je bez debat, že v únoru 2015 přijede do pražské O2 arény koncertovat nejplodnější a nejúspěšnější skladatel filmové hudby v historii světové kinematografie. Ennio Morricone je jediný hudební skladatel, který obdržel prestižní ocenění Oscar za celoživotní dílo a přínos kinematografii. Je trojnásobným držitelem ceny Grammy, dvou cen Zlatý glóbus, pětkrát získal cenu BAFTA, sedmkrát cenu David di Donatello a to je jen krátký výčet z celkového seznamu jeho ocenění. V roce 2009 mu dokonce francouzský prezident Nikolas Sarkozy udělil prestižní státní ocenění cti.

Zdroj: isifa.com


Morriconeho dílo je známé především díky kultovním westernům režiséra Sergia Leoneho. Nezapomenutelná je hudba k filmu Hodný, zlý a ošklivý s Clintem Eastwoodem, stejně jako legendární melodie k filmu Tenkrát na západě, z kterých dodnes divákům mrazí v zádech. Ennio Morricone složil hudbu k více než pěti stovkám filmů a seriálů. Všichni jistě dobře znají jeho melodie k filmu Profesionál s J. P. Belmondem v hlavní roli. Je autorem slavných skladeb z televizního seriálu Chobotnice, který je českému diváku velmi dobře známý. Skladby Ennia Morriconeho mohou filmoví fanoušci naleznout i na soundtracích oblíbeného režiséra Quentina Tarantina, který je použil ve svých snímcích Kill Bill, Hanebný pancharti nebo v kasovním trháku Nespoutaný Django.

Zdroj: oficiální zdroj

Ennio Morricone se v pražské O2 Aréně představí za doprovodu Českého národního symfonického orchestru. To, že jeho koncert bude velkým emotivním zážitkem, je po minulém vystoupení prakticky jasná věc. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 12. února 2015 od 20:00 hodin. S rezervací vstupenek je třeba pospíšit.
 


Novinky z NOVY