PĚT PŘÍBĚHŮ DĚTÍ, ZE KTERÝCH MRAZÍ: Za srdce vzaly i moderátory TV Nova

Aktualizováno 02.01.2015

Dobrý Anděl
Zdroj: Lenka Hatašová / TV Nova

Kristina Kloubková, Lucie Borhyová, Markéta Fialová, Rey Koranteng a Emma Smetana jsou Dobří andělé, kteří pomáhají nemocným dětem. V rámci spolupráce Dobrého anděla a TV Nova se zúčastnili konceptu „Až vyrostu“. Do charitativního projektu se můžete zapojit i vy, tak neváhejte!

Přečtěte si příběhy dětí, kterým se moderátoři rozhodli pomoci.

 

Kristina Kloubková a Richard Balzáth

Ríša Balzáth (12)

V lednu 2014 zjistili lékaři Ríšovi z Kladna vzácný druh zhoubného nádoru – synoviální sarkom. Po intenzivní sérii chemoterapií přešel do udržovací fáze léčby, která byla ukončena v červnu 2014. Ríša tráví rád čas se svými kamarády a nesundává z hlavy svoji nejmilejší kšiltovku. Příspěvky od Dobrých andělů používá rodina na náklady spojené s Ríšovou léčbou.

Zdroj: Lenka Hatašová / TV Nova

 


Lucie Borhyová a Anička Skálová

Anička Skálová (7)

V dubnu 2013 našli Aničce z Chlumčan na plzeňsku nádor lymfatických uzlin – lymfom. Ihned musely s maminkou nastoupit na několikaměsíční hospitalizaci do pražské Fakultní nemocnice v Motole, kde Anička prošla sérií chemoterapií. Nemocnice je vzdálená 100 km od jejího domova. Její léčba byla ještě ten rok ukončena. Dnes si Anička může opět užívat své oblíbené taneční kroužky. Díky Dobrým andělům mohla maminka Aničce koupit také malé dárky pro potěšení v průběhu její léčby.

Zdroj: Lenka Hatašová / TV Nova

 


Markéta Fialová a Verunka Dvořáková

Verunka Dvořáková (6)


Od čtyř let se Verunka z Úpice potýká s leukémií. Intenzivní fázi léčby podstoupila s maminkou v nemocnici v Hradci Králové, která je vzdálená 70 km od jejich domova. Tatínek se doma staral o mladší sestřičku. Verunčina léčba trvala dva roky. Nyní si opět hraje s dětmi a sní o tom, že jednou bude veterinářkou. Z finančních příspěvků rodina hradila speciální nízkobakteriální stravu nebo častou dopravu do nemocnice

Zdroj: Lenka Hatašová / TV Nova

 

 

Emma Smetana a Honzík Brummel

Honzík Brummel (5)


Honzík z Prahy velmi rád peče dorty se svou maminkou a jeho snem je jednou “přivádět děti na svět“. Musí být 24 hodin denně napojen na kyslík, protože se mu špatně okysličuje krev. Příčina jeho stavu není známá. Doma má přístroj s delší hadičkou a venku přenosný čtyřkilový, který zatím neunese. Při dobrých výsledcích může na chvíli za dětmi na hřiště. Bohužel do školky nastoupit nemůže. Díky Dobrým andělům mohl Honzík začít navštěvovat hodiny houslí.

Zdroj: Nova.cz

 

 

Rey Koranteng a Jirka Jiříček

Jirka Jiříček (13)


Milovník matiky Jirka ze Sezimova Ústí má od narození svalovou dystrofií Duchenne. Toto onemocnění projevující se pouze u chlapců způsobuje postupné ochabování svalstva a je nevyléčitelné. Nejdříve postihuje kosterní svalstvo, později se rozšiřuje na dýchací i srdeční svaly. I přes značné omezení pohybu jezdí Jirka na výlety s rodinou. Dobří andělé pomáhají rodině hradit náklady spojené s pobytem ve speciální škole a doplňkovou léčbu.

Zdroj: Lenka Hatašová / TV Nova

 

Až do konce roku můžete vidět na obrazovkách díky spolupráci DOBRÉHO ANDĚLA a televize Nova sérii spotů konceptu „Až vyrostu“. Ve spotech hrají reálné děti, které mají zkušenosti s onkologickým onemocněním a finanční pomocí od Dobrých andělů. Hrají si na svá budoucí povolání, která by chtěly dělat, až vyrostou.

 

A jak pomoci? To se dozvíte ZDE.

 
 

Čtěte také: 

Dobří andělé se našli i mezi herci ze seriálu Ulice, Ordinace v růžové zahradě 2 Doktoři z Počátků.

 


Novinky z NOVY