Kabáti to rozjedou na Vypichu! A letos i s Lenkou Hrůzovou!

Aktualizováno 28.08.2014

Hlas - 4. živý přenos - Hrůzová a Pepa
Zdroj: TV Nova

Skupina Kabát připravila na 13. září 2014 „výjimečný“ koncert. Koná se u příležitosti výročí 25. let, kdy kapel Kabát hraje ve stejné sestavě. Navazujeme tímto na minimálně dle nás velmi úspěšný koncert z roku 2009. Tehdy jsme velmi pracně připravili tento jediný koncert, a dnes můžeme vycházet ze zkušeností, které jsme v roce 2009 získali.

Dodnes si nejvíce ceníme toho, kolik Vás přišlo, a na druhém místě si myslíme, že je fakt, jak se povedlo „bez problematicky“ tento koncert tzv. odbavit. Média vyzdvihla právě organizaci tohoto koncertu. Plno lidí poté říkalo, že měli právě z tohoto strach, a že to byl mnohdy důvod, proč nedorazili. Doufáme, že tyto obavy již nebudou, a že jsme dokázali, že si s tím umíme poradit!

Kabáti na Vypichu v roce 2009:

Zdroj: oficiální zdroj

Zásadní změna oproti roku 2009 je, že si Kabát pozval na oslavu tohoto výročí velmi speciálního hudebního hosta, a to dánskou hudební a rockovou legendu - D.A.D. (takový dánský Kabát). Jsou to v podstatě vrstevníci, a mimo to, že hrají velmi podobnou muziku, je to vedle „provařených“ AC/DC a Motorhead, rozhodně jedna z nejoblíbenějších kapel Kabátu.


Od 17:30 do 18:00 bude jako první host vystupovat vítězka (členka Josefova teamu) soutěže Hlas Česko-Slovenska - Lo Hrůzová! Dánští hosté D-A-D by měli hrát od 18:30 do 19:30. Samotný koncert Kabátu by měl začít ve 20:00 hod, a měl by trvat cca 2hodiny. Je to tak nastaveno i s ohledem na noční klid a mimo jiné i věk kapely.

Koncert je koncipován z valné většiny na stání, a jediná místa na sezení budou tribuny, které tento prostor opticky uzavřou. Tribuny se staví i z důvodu, že ne každý vydrží a chce stát celý koncert, a zároveň to funguje jako protihluková bariéra směrem do obydlené části Prahy 6. Na koncertě v roce 2009 měli někteří sedící na tribunách asi oprávněné připomínky, že je vidět málo detailů...
 

Rozhodli jsme se, že posílíme množstevně a velikostně LED stěny, které budou minimálně ve dvou vlnách přenášet video obrázky z koncertu, a měli by být synchronizované se zvukem. Měl by tak být zajištěn lepší a plně komfortní zážitek nejen pro sedící na tribunách, ale i pro stojící.


Novinky z NOVY