Proč filmaři zamkli komparzisty? Čtěte TOP 5 zajímavostí o seriálu CHALUPÁŘI!

Aktualizováno 13.07.2015

Chalupáři se vracejí na obrazovky TV Nova
Zdroj: TV Nova

Seriál Chalupáři sledujete na televizních obrazovkách každou neděli na Nově. My vám přinášíme TOP 5 nejlepších zajímavostí, o kterých jste určitě nevěděli.

Lovec harampádí

Josef Kemr, který si zahrál v seriálu Bohouše, se vyznačoval tím, že chodil po vesnici a poptával se po starých věcech. Šoféři, kteří herce z natáčení odváželi se báli, co si herec s sebou zase vezme. Jednou si prý v autě odvážel trakař.


Jak se dostal vodník do scénáře

Známá věta: " Já budu žít s vodníkem," se dostala do scénáře úplně náhodou. Použil ji totiž Jiří Sovák mimo scénář na Josefa Kemra, protože ten současně hrál v divadle roli vodníka. Režisérovi se tato hláška zalíbila, že se ji rozhodl použít a ve výsledném střihu ji ponechat.

Vylovení kapři

Josef Větrovec, který si v seriálu zahrál starostu Mrázka prozradil, jak to bylo s kapry v rybníčku. Jelikož byli potřeba při jedné scéně a v daném rybníku zrovna žádní nebyli, museli je filmaři večer navozit. Ráno je však čekalo nemilé překvapení. Vesničané všechny kapry vylovili.

Komparzisté pod zámkem

Během jedné scénky bylo potřeba hezké počasí. To, samozřejmě, jak naschvál nebylo. Tak se filmaři rozhodli, že počkají na hezké počasí, ale aby jim všichni komparzisté neutekli, nahnali je do místní hospody a zamkli.

Nesolidní vesničané

Místní obyvatelé vesnice byli pěkně mazaní. Bylo jim umožněno, že si mohou v seriálu zahrát takzvané "křoví", za které si mimo jiné vydělali několik desítek korun za den. Vesničané se tedy rozhodli, že nabídku přijmou. Někteří z nich to nevhodně využili.  Ráno se přišli zapsat, poté utekli a šli se koupat a večer si hezky nakráčeli pro výplatu. Záhy se na to přišlo a uličníci byli pod velkým dohledem filmařů. Možná to byl důvod, proč je filmaři zamkli v hospodě.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Hana Maciuchová v Chalupářích: Hrála mladici a nadevše milovala svého kolegu. Kterého?


Novinky z NOVY