Běžecký seriál RunTour zvedne 28. června Ostravu z gauče!

Aktualizováno 03.07.2014

Runtour Ostrava - 4

Unikátní trať industriálním areálem Dolních Vítkovic, funkční tričko Mizuno v ceně startovného a pomoc nevidomým dětem z Nadace Leontinka. Běžecký seriál Česká pojišťovna RunTour, který v sobotu 28. června poprvé v historii rozběhne Ostravu, v sobě skýtá řadu prvků, které mají zvednout z gauče další české město.

„Bude to pro nás a naše běžce nová zkouška. Doposud jsme dokázali zaplnit startovní listinu na sedmi závodech v sedmi různých městech České republiky. Nastal čas rozšířit se dál, protože v Moravskoslezském kraji podobná akce doposud chyběla,“ vysvětluje rozšíření seriálu Jan Dvořák z pořádající agentury Mather Activation.

 


Poznat z pohledu běžce další město se těší i herecká hvězda televize Nova Dalibor Gondík. „Už jsem s RunTour byl letos v Budějovicích a Plzni a těším se i na Ostravu. Každy závod je pro ně novým zážitkem, zvlášť když je zase v jiné části republiky.“ Televize Nova, která je hlavním mediálním partnerem seriálu RunTour, má ve startovní listině pravidelně hojnou účast svých osobností. Ostrava nebude výjimkou.

 


Kapacita závodu je nastavena pro tisíc dospělých závodníků, kteří si to rozdají buď na 5ti nebo 10tikilometrové trati. „Myslíme, že je to ideální množství běžců, při kterém jsme schopni jim zachovat komfort a dostatečně kvalitní servis. Navíc jsou součástí dne i dva dětské závody na 500 a 1 000 metrů. I o ně je velký zájem,“ těší Dvořáka. Doprovodný program navíc nabízí hudební koncert, vystoupení místních tanečních skupin a tombolu o zajímavé ceny.


Registrace probíhají na webových stránkách www.run-tour.cz, prvních 700 přihlášených získá funčkní tričko Mizuno. Dárky od partnerů pak čekají na všechny při vyzvednutí startovního čísla. Po závodě si mohou závodníci zdarma stáhnout své fotografie z běhu a pamětní diplom.
 

Termínová listina zbylých RunTour 2014


14. 6. Hradec Králové

28. 6. Ostrava

19. 7. Liberec

23. 8. Brno

19. 9. Olomouc

4. 10. Praha
 


Novinky z NOVY