Kolo pro život v Mladé Boleslavi přilákalo stovky cyklistů!

Aktualizováno 17.10.2014

Kolo pro život9

Druhá štace seriálu Kolo pro život – Mladá Boleslav Tour Škoda Auto přilákala o víkendu na své tři trasy a dětské závody opět obdivuhodný počet nadšených bikerů. V dospěláckých kategoriích to bylo více než 1200 závodníků a v dětských skoro neuvěřitelných 450 malých nadějí.

Trať pro nejmenší byla navíc situována v bezprostřední blízkosti areálu. Skoro by se dalo říct, že byla s cyklokrosovými parametry, takže si malí cyklisté mohli osvojit celou řadu technických prvků.

Takový okruh kvitovaly s povděkem i dětské doprovody, protože mohly své ratolesti sledovat po celou dobu klání, povzbuzovat je a chválit. A že jich na Krásnou louku přišlo fandit opravdu hodně!

V hlavním závodě na 56 kilometrů se odehrál očekávaný souboj borců spořitelny (Boudný, Ulman) proti „zbytku světa“.

Ten byl reprezentován zejména domácím matadorem Vencou Ježkem (IVAR CS AUTHOR TEAM), Jirkou Hudečkem (SYMBIO+ CANNONDALE), který si chtěl spravit chuť po smolném domácím představení v Brdech, mladším z bratrů Fojtíků Janem (SYMBIO+ CANNONDALE) a dalšími českými top ridery.

V průběhu velmi rychlého závodu, kdy špička i v obtížných podmínkách atakovala rychlostní průměr 30 km/hod., se vykrystalizovala trojice, která dojela pohromadě až do cílové pasáže na cílové louce.

Tam nezadržitelně nastoupil „Grand Paolo“ Boudný a svým soupeřům nedal šanci.

Jezdíte rádi na kole? Přihlašte se na Nova fitness jízdu!