Film 10 pravidel jak sbalit holku sází na Donutila, Prachaře a Rumla

Aktualizováno 29.06.2014


Režisér Karel Janák, tvůrce úspěšných komedií Snowboarďáci a Rafťáci natočil filmovou komedii 10 pravidel jak sbalit holku, která vstoupila do kin 20. března. A proč ji vidět?

Hlavní hrdina nové filmové komedie Marek se beznadějně zamiluje, ale jeho vyvolená je především nedostupná. V ten moment se do věci obouvají jeho přátelé, s nimiž sdílí společný byt i kamarádství. Ti se rozhodnou zasvětit do Markových problémů jeho otce, který je úspěšným vydavatelem řady bestsellerů na téma: jak získat ženu. Pod jejich společným vedením Marek absolvuje velmi svérázný kurz dívčí psychologie. Platí ovšem těch 10 zaručených pravidel přesně podle knížek?

Zdroj: Archiv TV Nova

Roli Marka si zahraje Matouš Ruml, populární díky postavě nešiky Lexy ze seriálu Comeback, jako jeho soka uvidíme Jakuba Prachaře, Markovy kamarády hrají Jan Dolanský, Tereza NvotováPetr Buchta, dívku snů Kristína Svarinská. Tatínka a tvůrce vyhlášených 10 pravidel vytvoří Miroslav Donutil.

Zdroj: Archiv TV Nova

Námět filmu si producentka Monika Kristlová vybrala v Itálii, ovšem původní příběh doznal řady změn. Scenárista a režisér Karel Janák musel především reálie přiblížit českému publiku, protože jak říká byl původní text „hodně italský“. Změnila se například profese hrdinova otce – z plastického chirurga se stal vydavatelem knih. A řadou improvizací přispěli na place i sami herci – například hlavní herecký představitel Matouš Ruml „propašoval“ do jedné situace svou oblíbenou scénku – dinosaura. Kromě natáčení s partou dětí na herce však čekaly i akční radovánky.

Zdroj: Archiv TV Nova

„Když jsem si poprvé přečetl scénář a bylo tam: jsou namočeni v lomu, tak jsem si říkal: To bude tak, že bude pět stupňů, v říjnu, ve vodě a to jsem si fakt nezáviděl. Pak jsem ale zjistil, že Matouš má ve svém scénáři taky poznámku: jsou namočeni v lomu. Tak jsem přestal nezávidět, protože jsme na to byli úplně stejně,“ říká Jakub Prachař.

Zdroj: Archiv TV Nova

Podobně jako v případě Snowboarďáků, pro něž vznikla dnes už legendární skladba On My Head, se na hudbě k nové komedii podíleli Miroslav Chyška a Dan Bárta. Písnička, která zazní v titulcích, se jmenuje One Player Game a přestože ladí s tématem filmu, Dan Bárta se neujal její interpretace. „Napsali jsme takovou snivou, lehce bilanční věc, o touze po lásce k „té pravé“, tak, aby jaksi vyjadřovala pocity hlavního hrdiny filmu a trochu přibližovala jeho svět. Ne, že bych si na všechna tahle pohnutí nepamatoval, to já se na ně dobře pamatuju, ale napadlo mě takhle jednou před usnutím, jestli je vlastně vhodné, aby se mým lehce skeptickým nahořklým prostřednictvím vztahoval ke světu kluk, kterému bych mohl být za určitých poměrně pravděpodobných okolností tatínkem...“ prozradil Dan Bárta.

Zdroj: Martin Mithofer

A dodává: „Zkrátka jsem si tak jako přiznal, že jakkoliv zvládám zpěvácké řemeslo po všech těch letech dobře, nemusím být v tomto speciálním případě úplně uvěřitelný a na místě, že On My Head už bylo, že by to teď chtělo trochu ryzí mladické nerozvážnosti, jiskry a svěžesti, neotřelosti, drzosti, nezatíženosti, rozervanosti, přímosti, zkrátka že by to chtělo najít někoho, kdo nazuje sportovní botky, současným způsobem na nich překříží tkaničky, nedopne jeansy a spustí šle a vyrazí jen tak prostovlasý tomu chtění, té touze a životu hlava nehlava vstříc...“ Písničku tedy na jeho popud nazpíval Albert Černý z bývalých Charlie Straight (dnes Lake Malawi).

 


Novinky z NOVY