Film 10 pravidel jak sbalit holku má písničku. Zpívá ji „bílý kůň“ Albert Černý

Aktualizováno 29.06.2014


Režisér Karel Janák, tvůrce úspěšných komedií Snowboarďáci a Rafťáci natočil novou filmovou komedii 10 pravidel jak sbalit holku, která vstoupí do kin již 20. března

Podobně jako v případě Snowboarďáků, pro něž vznikla dnes už legendární skladba On My Head, se na hudbě k nové komedii podíleli Miroslav ChyškaDan Bárta.

Přiložil jsem ruku k dílu a přisložil jsem pár melodií a jednu dvě skoro písně, písničky. Většinou je to tak, že máme nějaký základ, já udělám melodii, Mirek ji učeše, případně se vůči některým jejím zákrutům negativně vymezí, takže ji musím předělat – až jsme spokojeni oba, respektive všichni, teď myslím i Honzu Jakubce, takto člena širší autorské základny muziky k Deseti pravidlům.,“ vysvětluje Dan Bárta princip vzájemné spolupráce.

Song si můžete poslechnout ZDE

Zdroj: Archiv TV Nova

Písnička, která zazní v titulcích, se jmenuje One Player Game a přestože ladí s tématem filmu, Dan Bárta se neujal její interpretace. Proč? „Napsali jsme takovou snivou, lehce bilanční věc, o touze po lásce k „té pravé“, tak, aby jaksi vyjadřovala pocity hlavního hrdiny filmu a trochu přibližovala jeho svět. Ne, že bych si na všechna tahle pohnutí nepamatoval, to já se na ně dobře pamatuju, ale napadlo mě takhle jednou před usnutím, jestli je vlastně vhodné, aby se mým lehce skeptickým nahořklým prostřednictvím vztahoval ke světu kluk, kterému bych mohl být za určitých poměrně pravděpodobných okolností tatínkem... zkrátka jsem si tak jako přiznal, že jakkoliv zvládám zpěvácké řemeslo po všech těch letech dobře, nemusím být v tomto speciálním případě úplně uvěřitelný a na místě, že On My Head už bylo, že by to teď chtělo trochu ryzí mladické nerozvážnosti, jiskry a svěžesti, neotřelosti, drzosti, nezatíženosti, rozervanosti, přímosti, zkrátka že by to chtělo najít někoho, kdo nazuje sportovní botky, současným způsobem na nich překříží tkaničky, nedopne jeansy a spustí šle a vyrazí jen tak prostovlasý tomu chtění, té touze a životu hlava nehlava vstříc...“ vypráví Dan Bárta.

A bylo tu hledání toho, kdy by měl písničku zpívat.

„Vzpomněl jsem si na svůj úplně první dojem z dnes už padlých Charlie Straight a když jsme to s chlapci probrali, ukázalo se, že to stojí za zkoušku. A když jsme to zkusili, ukázalo se, že to stálo za to. Takže Albert Černý je takovým naším bílým koněm. Teď mě napadá, že jsem snad nikdy ještě nenapsal písničku pro jiného zpěváka, takže tohle je premiéra – pánbu zaplať za každou novou zkušenost,“ říká spokojeně Dan Bárta.

Zdroj: Archiv TV Nova

Roli Marka si zahraje Matouš Ruml, populární díky postavě nešiky Lexy ze seriálu Comeback, jako jeho soka uvidíme Jakuba Prachaře, Markovy kamarády hrají Jan Dolanský, Tereza Nvotová a Petr Buchta, dívku snů Kristína Svarinská. Tatínka a tvůrce vyhlášených 10 pravidel vytvoří Miroslav Donutil.
 


Novinky z NOVY