10 pravidel jak sbalit holku: Očekávaná komedie představuje neobvyklý plakát

Aktualizováno 09.06.2014

10 pravidel jak sbalit holku
Zdroj: Archiv TV Nova

Režisér Karel Janák, tvůrce úspěšných komedií Snowboarďáci a Rafťáci se vrací ke svému oblíbenému žánru. Komedie 10 pravidel jak sbalit holku je především o tom, jak nám vztahy dokáží komplikovat život a jak z toho se ctí a bez zlomeného srdce vybruslit.

Film je v současné době ve fázi postprodukce, vzniká filmová hudba, pod níž je podepsán Miroslav Chyška, který se podílel již na muzice k Janákovu prvnímu filmu Snowboarďáci a je i spoluautorem slavného hitu z tohoto filmu On My Head. A podle režisérových slov má i pro novou komedii v dílně pár pěkných kousků.  

Hlavní hrdina nové filmové komedie 10 pravidel jak sbalit holku Marek, je typickým příkladem mladého mimoně, žijícího ve vlastním vesmíru. Jeho největší láskou jsou hvězdy a horoskopy. Dráhu mu však jednoho dne překříží dívka snů a její přítomnost mu zcela obrátí život naruby. Marek se beznadějně zamiluje. Jeho odhodlaní přátelé se rozhodnou povolat na pomoc Markova otce, úspěšného vydavatele řady bestsellerů na téma: jak získat ženu. Marek tak pod vedením otce a přátel absolvuje velmi svérázný kurz dívčí psychologie.

Čtěte také:
Soutěž s filmem Babovřesky: Máme pro vás lísky do kina!


Platí ovšem těch 10 zaručených pravidel přesně podle knížek?
V tomto ohledu vás mohou potkat v podstatě tři situace,“ vysvětluje režisér Karel Janák. „Kluk je zamilován do holky a ona o něj nemá zájem. Holka chce kluka a on nemá zájem. Mají zájem oba, což je ideální stav a tam žádná pravidla nepotřebujete. Ale ve chvíli, kdy zájem je jednostranný, ať už z jakéhokoliv důvodu, tak to chce vztah nějak zařídit, nastartovat. Můžete postupovat živelně a u toho pochopitelně dělat chyby a nebo na to použijete pravidla. Já jsem kvůli filmu přečetl spousty knížek, abych věděl, co je takzvaně na skladě. A přestože jsem byl nejprve skeptický, zjistil jsem, že tam jsou chytré věci a zároveň vás mohou tyto rady upozornit na věci, které byste dělat neměli. Zásadou ovšem je, že pokud všechny rady, návody a pravidla používáte jen tak uměle, tak to váš protějšek lehce prokoukne. Takže aplikovat pravidla lze, ale musíte to dělat srdcem,“ přiznává režisér.

Zdroj: isifa.com

Svou první hlavní filmovou roli vytvořil v komedii 10 pravidel jak sbalit holku Matouš Ruml, populární díky postavě nešiky Lexy ze seriálu Comeback. V dalších rolích uvidíme Jakuba Prachaře a Jana Dolanského, Kristínu Svarinskou nebo Terezu Nvotovou, tatínka a vydavatele vyhlášených 10 pravidel vytvořil Miroslav Donutil.
 

Premiéra se chystá již na 20. března 2014.


Novinky z NOVY