Překrásná slova! Jak Táňa Pauhofová vzpomíná na natáčení romantické komedie Něžné vlny?

Publikováno 16.08.2020


Něžné vlny jsou komedií o první lásce. O všech těch úskalích, kdy se zamilovanost objevuje v našem živote jako něco nového nepoznaného, o všech trapasech, které ji provázejí i o tom, že na tu první lásku se nikdy nezapomíná. Tuhle komedii o lásce prostě musíte vidět!

Něžné vlny nás vrací do časů nedávno minulých, kdy život se zdál být beznadějný a přece plný snů a lidských radostí.Něžné vlny jsou kronikou milostných karambolů a trapasů. Jak mých vlastních, tak těch, kterými mě počastovali mí rodiče. Není divu, schopnost náležitě se ztrapnit, je v naší rodině po generace dědičná. A já jsem v této oblasti naprostý šampión,“ vysvětluje režisér Jiří Vejdělek. Ve filmu sledujeme osudy Vojty Hrdličky, jeho milujících rodičů i jejich sousedů a přátel, kteří nutně vstupují do jeho osudů. Vojta totiž právě prožívá první milostné vzplanutí ke krásné akvabele Ele, která se ovšem chystá na cestu za hranice. A protože se píše rok 1989, musí Vojta zkusit pootočit kolem dějin, aby mu jeho lásky nezmizela navždy. V úlohách mladého páru, který prožívá první období zamilovanosti se představí debutující Robert CejnarLucie Šteflová. Jako rodičovský se pár představují herci Táňa PauhofováHynek Čermák.

Zdroj: Archiv TV Nova

Lesní dělník Jan Hrdlička je trochu pruďas a trochu ten krásný hrabalovský blázen, který touží pokořit kanál La Manche. Jeho představitel Hynek Čermák je naopak klidný typ, ale postava si získala jeho sympatie: „Na něm je přitažlivá ta zaujatost, ta jasná černobílost, ta jednoduchost. Tenhle chlap nemá pochyby o tom, co je dobře a co je špatně, což je úplně skvělý stav a bylo fajn se do něj vžít,“ říká herec. Je jasné, že dostat do vody Jana Hrdličku, nebyl problém, ale jak dostat do vody Hynka Čermáka? Byly tam scény, které dělal nerad? „Nerad, to je špatné slovo, ale Jirka se mě před natáčením ptal, jestli umím plavat, tak samozřejmě jsem řekl: umím. Ale nenapadlo mě, že otázka měla být položená jako spíš: uplaveš kilometr kraulem v šestnáctistupňové vodě…? A to je trošku něco jiného. Tak to jsem byl hodně překvapený, ale musím říct, že během natáčení jsem se toho kraula skoro naučil a budu ho dál pilovat,“ přiznává herec.

Zdroj: Archiv TV Nova

Pro představitele filmových rodičů pak bylo vzájemné setkání velmi příjemné. „Pro mě byl inspirativní ten pohled na takové to manželství, o němž si říkáte: oni jsou spolu 50 let a vy se ptáte - proboha, jak to udělali? A díky tomuto filmu a tomuto filmovému manželství jsem se potkal s Táňou Pauhofovou a to mimochodem taky stálo za to…“ říká Hynek Čermák.

Zdroj: Archiv TV Nova

„Jedna z nejpříjemnějších věcí na natáčení pro mě bylo setkání s Hynkem a práce s ním. Protože on je pro mě symbolem chlapa, s nímž má žena pocit, že se má o co opřít a má se ke komu schoulit. A na druhé straně do té postavy Hynek dal tu dvojlomnost - i přestože postava tatínka je opravdu velmi impulsivní a lehce ztratí nervy, je to zároveň velký snílek a romantik a je něžná duše. A Hynek to má očích, to něžné a krásné. Já si myslím, že nám to absolutně fungovalo,“ souhlasí Táňa Pauhofová . 

Něžné vlny sledujte v neděli 16. srpna od 20:20 na Nově nebo v neděli 23. srpna od 15:35 na stejném kanále. 


Novinky z NOVY