Nová česká komedie 10 pravidel: Tak trochu jiný Lexa z Comebacku

Aktualizováno 09.03.2014


Režisér Karel Janák, tvůrce úspěšných komedií Snowboarďáci a Rafťáci, natočil novou filmovou komedii 10 pravidel, jejíž podtitul Jak sbalit holku jednoduše vystihuje hlavní zápletku celého filmu.

Hlavní hrdina nové filmové komedie Marek, je typickým příkladem mladého mimoně žijícího ve vlastním vesmíru. Je to chytrý a milý vědátor zabraný do studií astrofyziky, jehož největší láskou jsou hvězdy a horoskopy. Jeho dráhu mu však jednoho dne překříží dívka snů a její přítomnost mu zcela obrátí život naruby. Marek se beznadějně zamiluje.

V tento moment se do věci obouvají jeho odhodlaní přátelé. Ti se rozhodnou zasvětit do Markových problémů jeho otce, který je úspěšným vydavatelem řady bestsellerů na téma Jak získat ženu. Společně pak začnou Markovi připravovat plán, jak najít cestu k milované dívce. Marek tak pod vedením svého otce a přátel absolvuje velmi svérázný kurz dívčí psychologie. Platí ovšem těch 10 zaručených pravidel přesně podle knížek? Jak se liší teorie a praxe svádění?

Čtěte také:
FOTO z castingů Hlasu ČeskoSlovenska: Kdo přišel ukázat svůj hlas? Je na fotkách budoucí vítěz?

Zdroj: oficiální zdroj

Je to vlastně můj první vztahový film, i když samozřejmě jsme stále v žánru komedie, ale už nejen o tom, jak si spolu vlézt do postele. A já mám dobrý pocit z toho, že se to povedlo,“ říká Karel Janák. Roli Marka si zahraje Matouš Ruml, populární díky postavě nešiky Lexy ze seriálu Comeback, jako jeho soka uvidíme Jakuba Prachaře, Markovy kamarády hrají Jan Dolanský, Tereza Nvotová a Petr Buchta, dívku snů Kristína Svarinská. Tatínka a tvůrce vyhlášených 10 pravidel vytvoří Miroslav Donutil.

Na otázku, proč se rozhodl natočit komedii 10 pravidel, má celkem jasnou odpověď. „Protože mě fascinují ta kvanta příruček a návodů, jak snadno získat jakoukoliv ženu. Jsou to technické plány na něco tak složitého, jako jsou lidské vztahy. Jde to vůbec dohromady? Můžete pomocí nějakých pravidel okouzlit i tu nejkrásnější dívku?“ říká režisér Karel Janák.
 

Premiéra filmu, na němž se partnersky podílí i televize Nova, se plánuje na březen příštího roku.

Nenechte si ujít:
Krásná Markéta Procházková: Vzala nás do tanečního studia a prozradila své komplexy

Tajnosti Šárky Vaculíkové: Hrát feťačku mě baví
Eva Burešová a Ivana Korolová: V Gymplu se nesnáší. Vjely si do vlasů i ve skutečnosti?

 


Novinky z NOVY