Rozněžnělý Vojta Dyk: Takhle vypadá zbrusu nový klip k filmu Něžné vlny

Aktualizováno 25.03.2014


Úspěšný autor a režisér Jiří Vejdělek finišuje s dokončováním nové komedie Něžné vlny. Právě nyní se představuje videoklip k písničce z filmu od skupiny NightWork – Píseň O lásce.

Zpěvák Vojtěch Dyk si ve filmu rovněž zahraje. A s ním řada dalších oblíbených herců – Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Jan Hartl nebo Jan Budař. V úlohách mladého páru, který prožívá první období zamilovanosti se představí debutující Robert CejnarLucie Šteflová.

Zdroj: Archiv TV Nova

Něžné vlny jsou příběhem první osudové lásky. Možná proto jsou oproti předcházejícím peprným a pikantním komediím přeci jen jemnější, laskavější a jak název napovídá, něžnější,“ říká scenárista a režisér Jiří Vejdělek, který Něžnými vlnami navazuje na své úspěšné příběhy o lásce a naději, které se nikdy nesmíme vzdát. „Něžné vlny jsou vzpomínkou na mé dětství a dospívání, tedy dobu, kdy jsem byl dosud nepolíbený a ve věcech lásky ještě pouhý samouk,“ dodává s úsměvem režisér.

Podívejte se na trailer:

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority – především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989…

Zdroj: Archiv TV Nova

Co by si měli lidé říkat, až vyjdou z kina? Jak to vidí představitelé rodičů hlavního hrdiny Táňa Pauhofová a Hynek Čermák? „Já doufám, že jim především bude dobře, že se budou usmívat, že budou mít pocit takového pelíšku vevnitř. Já jsem u přečtení scénáře tento pocit upřímně měla, usmívala jsem se a říkala jsem si, že v tom filmu je všechno, v tom smyslu, že je tam i napětí i láska, i úsměvné věci a těžké věci, i přátelství, že je to ten náš život,“ říká Táňa Pauhofová.

Zdroj: Archiv TV Nova

Jako na první dobrou, mě napadá slovo něha a to mě napadalo i po přečtení scénáře. Něha je to správné slovo, i když ta figura, kterou hraji já, je brutální blázen, tak i přes to něha,“ dodává Hynek ČermákVěřím, že se diváci po zhlédnutí naladí na něžnou vlnu,“ přeje si režisér Něžných vln, které nyní představují trailer a do kin vstoupí 9. ledna 2014.

 


Novinky z NOVY