Berenika Kohoutová: Před erotickýma scénama jsem musela vypít pár panáků!

Aktualizováno 16.01.2014

Nepravděpodobná romance
Zdroj: Nova.cz

Po filmech Cesta pustým lesem (1997), Lesní chodci (2003) a Ženy mého muže (2009) přichází jeden z nejosobitějších českých režisérů Ivan Vojnár s novým celovečerním filmem. Snímek nazvaný Nepravděpodobná romance bude mít českou distribuční premiéru 7. listopadu 2013. Příběh dvou mladých žen je natočený na motivy skutečných událostí. V hlavních rolích se představí Berenika Kohoutová, Alžběta Pažoutová, Patrik Děrgel, Veronika Freimanová, Ivan Vojnár a další.

Sedmého a osmého listopadu najdete film Nepravděpodobná romance exkluzivně na VOYO. A co o filmu říká jeho hlavní hvězda Berenika Kohoutová? Přečtěte si náš rozhovor!

Zdroj: Tomáš TřeštíkLuisa je vaše první hlavní role v celovečerním filmu, znamenala pro vás nějaký mezník?

Jsem vděčná, že jsem si něco takového mohla zahrát. To už je prostě zaznamenaný a nikdo mi to neodpáře. Zároveň by mě velmi potěšilo, kdyby to znamenalo nějaký mezník i pro někoho jiného a třeba na to chodili lidi…
Vaše role ve filmu je velmi zajímavá, ale také musela být velmi náročná.

Byla to pro vás výzva, přijmout roli mladé ženy, která prochází těžkou osobní krizí? Co byl hlavní impulz, že jste roli přijala?

Byla to pro mě obrovská výzva a myslím si, že každého herce těší hrát roli, která je zajímavá a třeba i těžká. Mám na takové role štěstí a vždycky mě to nějakým způsobem posune, a to myslím i v osobním životě.

Co vám do osobního života přinesla role Luisy?


Získala jsem nový pohled na problémy a životní situace, které mohou člověka potkat. A i natáčení v psychiatrické léčebně v Horních Beřkovicích nenechá člověka úplně lhostejným. Jsou tam neuvěřitelní lidé s neuvěřitelnými osudy. Zní to možná pateticky, ale ono strávit čtrnáct dnů mezi lidmi, kterým se zhroutil svět, člověka určitě posune.

Zdroj: Jakub Deml


Vaše postava se také ocitne v situaci, kdy se jí zhroutí svět. Byla vám ta role v něčem blízká?

Já se pokaždé snažím na svých rolích najít něco, čím jsou mi blízké. Člověk musí svou roli pochopit, mít ji úplně „zmáknutou“. Vcítit se do toho, jak přemýšlí, proč co dělá a jak to dělá. Zkrátka stát se součástí postavy, kterou ztvárňuje. Někdy je to samozřejmě těžší, například když jsem v Romanci hrála holku, která už má šestileté dítě. Ale všechno se dá překonat a o to je to potom zábavnější!

Ale necítila jste se na Luisu moc mladá? Právě vzhledem k tomu, že už má tak velké dítě?

Luisa je holka z malého města, myslím, že tam je to pořád oproti Praze malinko rozdíl. Holky tam mívají děti v nižším věku. Zároveň já znám lidi, co zakládají rodiny velice mladí, takže zas tak nereálné to nebylo.

Zdroj: isifa.com


Jak se vám spolupracovalo s Ivanem Vojnárem, který byl kromě režie také vaším hereckým partnerem?

Ivan Vojnár je naprosto úžasnej člověk. Je to taková andělská osoba, která ještě navíc k sobě přitahuje osoby jemu podobné, takže celý štáb byl tím pádem úplně úžasný. Ivan je strašně křehkej a musí se s ním podle toho zacházet, takže na natáčení jsme měli zkrátka zástup andělů :).

Nebála jste se odvážných erotických scén ve filmu? Jak jste se zvládala?


Vypila jsem pár panáků vodky, zhluboka se nadechla a bylo to. Jsem holt smířená s tím, že i tohle je součást mého povolání.

 


Novinky z NOVY