2Bobule: Komedie nejen o víně, ženách a potížích s láskou

Aktualizováno 06.05.2014

2Bobule - 1
Zdroj: Archiv TV Nova

Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou ve Višňové, v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Podaří se mu to?

Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a brzy dorazí do Višňové, kde se nejprve seznámí s Jirkou i jeho kamarádem, a pak se ubytuje u souseda Kozderky. 

Zdroj: Archiv TV Nova

První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku. Nevyjde ani pokus zkratovat elektřinu v Honzově domě, a zatímco se Tichý probírá z rány proudem, dorazí do Višnové manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. 

Zdroj: Archiv TV Nova

Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru, vedoucí do Kozderkova sklepa. Zatímco se Tichý znovu marně pokouší Jirku zlikvidovat, Honza se udobřuje s Klárou. Dorazí i Marie, která hledá Jirku. Všichni přitom popíjejí víno, užívají si moravského venkova a vše možná směřuje ke šťastnému konci. 

Na komedii 2Bobule se můžete těšit už tuto neděli ve 20:20 na Nově.


Novinky z NOVY