Ve zdravém těle zdravý duch: Smetana, Haj a Suchoň běželi pro dobrou věc!

Aktualizováno 06.04.2016

Emma Smetana, Jordan Haj a Petr Suchoň běželi pro dobrou věc! - 3
Zdroj: Nova.cz

Na liberecký běžecký závod v rámci RunTour dorazily také některé z hvězd TV Nova. Podívejte se, jak to vypadalo, a čím slavné osobnosti přispěly na pomoc dobré věci.

A jak to v Liberci na RunTour vypadalo, na to se podívejte do naší galerie!V rámci RunTour 2013 se v Liberci sešlo nad osm set závodníků. Mezi nimi nechyběla ani moderátorka Emma Smetana, její přítel, umělec Jordan Haj a "sporťák" Petr Suchoň. Ti společně s ostatními běžci vyběhli, aby pomohli Dětskému kardiocentru FN v Motole, kam poputuje výtěžek ze startovného tohoto závodu. V řadách fandících podél trati se také objevil olympijský vítěz David Svoboda i vedoucí odboru komunikace FN v Motole Pavlína Danková.

 

Zdroj: Nova.cz

Emma Smetana jela stovky kilometrů, aby pomohla

Narozdíl od ostatních závodníků, Emma byla jedna z těch, kteří přes svůj běžecký dres oblékli ještě jeden speciální - žlutý trikot z nadace Leontinka. Díky tomu se stala trasérkou pro nevidomou dvanáctiletou Elišku. S ní běžela kilometrovou trasu a i přes počáteční obavy se vše zvládlo skvěle! „Běžely krásně. Slečna Smetana měla strach, bylo vidět, že je velmi citlivá. Moc se mi to líbilo,“ pochvalovala si Eliščina maminka. A spokojená byla i malá závodnice: „Myslela jsem, že to bude horší, ale běžet s Emmou mě moc bavilo. Ráda si to někdy zopakuju.“

Zdroj: Nova.cz

Jordan Haj si sáhl až na dno a překonal sám sebe

„Když to dám já, dá to každej,“ povzbuzoval sebe i ostatní Jordan Haj, který prý naposledy pětikilometrovou trasu běžel na střední škole. „Když se přede mnou objevila cílová rovinka, zaplavil mě pocit nepopsatelného štěstí. Ale ani na chvíli jsem nepomyslel na to, že bych se vzdal,“ řekl. A že toto usílí stálo za to! V cíli už na něj čekala rozzářená Emma, která vyčepaného Jordana přivítala polibky a tácem plných řízků a špekáčků. „Jsem na Jordyho nesmírně pyšná, vím, že dnes překonal sám sebe, i proto ho miluju. Je skvělý,“ rozplývala se Emma.

Zdroj: Nova.cz

Sporťák Petr Suchoň si vyzkoušel, jaké je to být slepý

Petr je sportovec tělem i duší a je to na něm vidět. A i když měl ztuhlé svaly a bolavé kotníky z fotbalu, vše rozhýbal a vyběhl s dalšími závodníky. Stejně jako Emma Smetana se také stal průvodcem, tentokrát pro nevidomého Vlastíka. Spolu sdíleli zájem a nadšení pro sport i menší karamboly na trati. Ve výsledku se vše podařilo a oba zdárně dorazili do cíle. „Bylo to hodně náročné, Vážím si toho, že mi dal Vlastík důvěru, a to hned dvakrát. Poprvé na startu a podruhé po tom nešťastném zakopnutí,“ svěřil se Petr po doběhnutí. A ihned se přidal Vlastík: „Petr byl výborný trasér. I přes to zaváhání mu ale děkuji, bylo to pro mě příjemně a smysluplně strávené odpoledne.“

 

 


Novinky z NOVY