Bartošová není sama: Tyhle české hvězdy taky semlela závislost. Ale zvítězily!

Aktualizováno 29.04.2014

Iveta Bartošová - 24
Zdroj: isifa.com

Závislost na alkoholu začíná zpravidla nenápadně a většinou za ní stojí nějaké trauma nebo psychické problémy. Tyhle české osobnosti si taky prošly peklem. Podařilo se jim ale odrazit ze dna a žít zase normální život.

Tomáš Hanák

Charizmatický herec Tomáš Hanák alkoholu holdoval dvacet let. Moc dobře však věděl, že bez pomoci profesionálů se z alkoholové závislosti nikdy nevyhrabe. Český George Clooney, jak je Hanák taky někdy přezdíván, se od roku 1994 alkoholu úspěšně vyhýbá. 

Zdroj: Mediafax

 

Šárka Ullrichová

Jen těžko byste hádali, že tahle krásná brunetka s velkýma modrýma očima, si kdysi sáhla na samé dno. Prošla si peklem jménem anorexie a bulimie, které následně vystřídala závislost na alkoholu a kokainu. A tak když hrála v Ulici fešačku Zuzanu, moc dobře věděla, o čem mluví, protože v té době také prožívala boj se závislostí na drogách, který skončil pobytem v léčebně. Šárce se nakonec podařilo nad všemi závislostmi zvítězit, stejně jako Zuzaně, kterou stále vídáte v seriálu Ulice. 

Povídejte se na otevřenou zpověď Šárky Ullrichové:
 

Zdroj: Nova.cz

Vilma Cibulková

Vážné osobní problémy řešila alkoholem i herečka Vilma Cibulková, u níž tyto problémy vyústily v pokusu o sebevraždu. Když jí bylo dvacet, prožívala vážnou nemoc svého o jedenačtyřicet let staršího partnera Miroslava Macháčka. Ale důvodů sáhnout po skleničce by se v jejím životě našlo víc - potrat, manželovy milionové dluhy nebo rozvod. Vilma Cibulková už deset let abstinuje a vypadá snad ještě lépe než kdy předtím.

Zdroj: isifa/Lidové noviny/

Na Vilmu Cibulkovou se můžete těšit v seriálu Ulice:

Zdroj: Nova.cz

Igor Bareš

Herec, kterého si můžete pamatovat například ze seriálu Pojišťovna štěstí, se s alkoholem dostal do většího kontaktu během studií na JAMU. Pití se mu však vymklo z rukou a on dobrovolně nastoupil na protialkoholickou léčbu, ale po jejím absolvování se k pití opět vrátil. Podřezání žil, pokus o otravu plynem, předstírání duševní choroby, i takhle vypadal život Igora Bareše. V současnosti herec razí heslo, že není důležité žít bez alkoholu, ale naopak naučit se žít s ním.

 

Zdroj: TV Nova

 

ZÁVISLOSTI V SERIÁLECH

Otázka závislosti je poměrně častým tématem i pro scenáristy seriálů. V seriálu Ulice s ní kromě již zmíněné Zuzany bojovala i Libuška v podání Zuzany Vejvodové, a to právě se závislostí na alkoholu.

Libuška bojovala s pokušením dát si skleničku:

Zdroj: TV Nova

Alkohol byl slabostí i postavy Hanáka ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Závislosti na něm se nedokázal zbavit ani poté, co se mu narodil syn. S pomocí přátel a kolegů se mu nakonec podařilo nad alkoholem zvítězit.

Zdroj: Nova.cz


Závislost na alkoholu se nevyhla ani Doktorům z Počátků. V doléčovacím centru Včelín se z ní léčí postava Marty, kterou hraje Sabina Laurinová.

Zdroj: TV Nova

 

Čtěte také:
BARTOŠOVÁ: Podívejte se na videa, ve kterých je na vrcholu slávy! Kdy asi začala pít?
Iveta Bartošová: Než padla na dno, byla hvězdou. Připomeňte si, jak vypadala.
Ladislav Štaidl o Džambulce: Okamžitě se jdi léčit, jinak zemřeš!
VIDEO: Džambulka chystá SVATBU! Podívejte se, jak požádala Pepu o ruku!
VIDEO: A je to! Džambulka odmítla tvrdou léčbu, chce docházet ambulantně! Rychtář rezignuje: Sílu nepoužiju!


Novinky z NOVY