Rock for People 2013 odstartoval! Letošní line-up uzavřela mladá pionýrka synth-popu Chlöe Howl

Aktualizováno 30.05.2014

2014-03-14_VOYO-Burlive-vino-V0000199965 - VTHUMB
Zdroj: Archiv TV Nova

Obří stan Staropramen stage pro 12 000 lidí, menší YouTube stage s kapacitou 4 000 hudebních fanoušků, krytá místa pro více než 5 000 lidí, hangáry, ale třeba i Potrefená husa s rozšířeným krytým sezením pro 850 návštěvníků vyžadujících ošetřené pivo do skla a jídlo na porcelán… A k tomu kilometry podlážek, zpevněných ploch a dalších opatření, jak se vypořádat s případnou nepřízní počasí.

Tak se festival Rock for People, který začne už dnes, v pondělí 1. července, Večírkem pro nedočkavé a hned v úterý 2. července přivítá Thirty Seconds To Mars, Bloc Party nebo Amandu Palmer, připravuje na nápor návštěvníků. „Když jsme rozhodovali o tom umístit druhou hlavní scénu do obřího stanu, netušili jsme, že správnost tohoto kroku se ukáže ještě před samotným festivalem,“ říká Michal Thomes, ředitel Rock for People, podle nějž by ani deště neměly narušit hudební produkci: „I když jsou předpovědi na příští týden příznivé, počítáme se všemi variantami. Už nyní celý prostor Festivalparku i okolí připravujeme tak, aby očekávaných 30 tisíc návštěvníků prožilo skvělý ročník.

 

Zdroj: EMI

Připraven je rovněž line-up, který čítá na 200 položek. A nezahrnuje ještě taková lákadla jako každonoční fire a cirkus show souboru Amanitas, Live Jukebox (tedy přívěs s muzikanty hrajícími na přání) nebo řadu hudebních nebo tanečních vystoupení na hlavní runwayi. Posledním potvrzeným jménem na velké stage se stala mladá britská synth-popová zpěvačka Chlöe Howl, která rozčeřila hladinu zájmu ve Velké Británii teprve ve druhé polovině loňského roku. A s o to větší intenzitou nyní (za podpory renomovaného hudebního vydavatelství Columbia) stoupá vzhůru. Podle mnohých se její skladby Rumour a hlavně No Strings stávají hity letošního léta…


Nova CinemaVOYO jsou partneři festivalu a vy se můžete těšit i na odpočinek u filmů nebo populárního Okresního přeboru v našem stanu. Budeme se na vás těšit!


Více informací najdete na www.rockforpeople.cz.

 


Novinky z NOVY