Andělé a démoni: Jaké byly peripetie při jejich natáčení?

Aktualizováno 31.12.2016

Andělé a démoni - 2
Zdroj: Archiv TV Nova

Tom Hanks alias Robert Langdon bude znovu čelit nejmocnější organizaci v historii - tzv. Iluminátům a také smrtelnému nebezpečí, které ohrožuje nejnenáviděnějšího nepřítele této tajné skupiny - katolickou církev. Při natáčení filmu Andělé a démoni musel i celý štáb čelit několika komplikacím.

První problém nastal v okamžiku, kdy se fanoušci knih Dana Browna ozvali, že film se sice drží dějové linky stejnojmenné knihy, ale i tak obsahuje řadu drobných odchylek. Nemluvě o tom, že filmoví Andělé a démoni jsou uváděni jako pokračování Šifry mistra Leonarda, přičemž každý fanoušek Brownovy tvorby ví, že knihy vyšly v obráceném pořadí. Fotografie Sophie Neveu (Audrey Tautou) na polici u Langdona doma je ve filmu prostě navíc a navíc došlo k umělému ukončení vztahu mezi Robertem a Sophií.

Zdroj: Archiv TV Nova


Jiná drobná nepřesnost se týká knižní postavy Itala Carla Ventresca, ze které se ve filmu stal Patrick McKenna, a to proto, že herec Ewan McGregor se nebyl schopen naučit italský přízvuk.

Zajímavosti o filmu Šifra mistra Leonarda: Proč se musel postavit nový Louvre?

Další problém přišel ze strany Vatikánu. Ten například nepovolil natáčení na Náměstí svatého Petra, takže štáb musel postavit maketu. Podobná situace nastala i při dalších scénách. Například Sixtinská kaple byla zhotovena v obrovském ateliéru a vznikla na základě fotografií a uměleckých náčrtů. Ke stejnému kroku byli filmaři nuceni i u baziliky sv. Petra a u kostelů Santa Maria Del Popolo a Santa Maria della Vittoria.

Zdroj: Archiv TV Nova


Aby toho nebylo málo, tak se film natáčel v "ekologickém duchu". Proto se točilo v blízkých lokacích, a ušetřilo se tak na pohonných hmotách. Kulisy se převážely, aby se nemusely stavět nové.

I přes tyto peripetie je film Andělé a démoni skvělý film a diváci ho mohou vidět už tuto sobotu ve 20:20 na TV Nova.

 

Nepřehlédněte:

 

TOP 10 akčních hrdinů VŠECH DOB: Dostane Chuck Norris "nakládačku"?!

 

Už v mládí byl k zulíbání! O jakého herce jde?

 

NEJ zajímavosti z Mentalisty: Hypnotizuje lidi Simon Baker i ve skutečnosti?

 


Novinky z NOVY