Pohledného syna Louise de Funèse uvidíte už dnes na Nově

Aktualizováno 12.06.2014

Louise de Funèse - 1
Zdroj: Archiv TV Nova

Legendárního francouzského komika Loiuse de Funèse není třeba představovat. Ovšem jeho syn Olivier de Funése už tolik známý není, a to i přesto, že se také objevil na filmovém plátně. Vůbec poprvé to bylo ve filmu Fantomas se zlobí (vysílá TV Nova dnes ve 20:20). Mladý Olivier ale brzy pochopil, že film pro něj není a raději bude mít hlavu v oblacích.

Tmavovlasý, modrooký a pohledný Olivier de Funés debutoval jako šestnáctiletý ve filmu Fantomas se zlobí, kde si mimo jiné zahrál se svým otcem. Vlastně ve všech filmech, které Olivier natočil, hrál i jeho otec. Bylo jich celkem šest - Fantomas se zlobí, Grand restaurant pana Septima, Senzační prázdniny, Hibernatus, Piti Piti pa a Na stromě. Nejvíce zaujal v roli Filipa v hudební komedii Piti Piti pa. 

Zdroj: Archiv TV Nova

Herecká kariéra ale nebyla pro Oliviera to pravé. Usoudil, že pro svět showbyznysu nemá dostatek energie, a v roce 1971 se ve filmu objevil naposledy. Upřednostnil dráhu pilota dopravního letadla u společnosti Air France. K filmu se ale Olivier dostal ještě jednou, a to když společně se svým bratrem podílel na scénáři k životopisnému filmu jeho otce Louis de Funés - Jeho lidská komedie.

Herecký debut Oliviera de Funése ve filmu Fantomas se zlobí vám uždnes nabídne TV Nova od 20:20.

 

Čtěte také:
SOUTEŽ: S filmem Muž z oceli do kina!
Vyhrajte tři dny na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary!
Zkuste štěstí! Soutěžíme o 7 špičkových digitálních fotoaparátů


Novinky z NOVY