Režisér Zdeněk Troška točí druhý díl nejúspěšnější komedie desetiletí BABOVŘESKY!

Aktualizováno 10.05.2014

Filmový hit roku Babovřesky je akademií tak nenáviděn, že dokonce kvůli němu zrušili cenu za nejnavštěvovanější film.
Zdroj: TV Nova

Do roka a do dne… tak zněl po únorové premiéře slib režiséra a scenáristy Zdeňka Trošky, spoluscenáristy a asistenta režie Marka Kališe a producentky Dany Volákové. Pokud bude komedie Babovřesky, aneb z dopisu venkovské drbny úspěšná a divákům se bude líbit, sejdeme se na dvojce. Nikoli na dvojce vína, ale na natáčení dalšího dílu.

A tak se taky stalo. Krátce po šedesátých narozeninách Zdeňka Trošky. Se stejnými tvůrci, stejnými herci a ve stejných lokacích padne první klapka natáčení pokračování filmu Babovřesky 2. Konkrétně 24. května 2013 ráno v jihočeském Pištíně, kde jsou po loňsku na filmaře už zvyklí. 

Milovníci klasických „troškovských“ košilatých komedií se mají opět na co těšit! V Babovřeskách 2 budou zase „řvát báby“. Drb opět bude střídat drb, pomluva pomluvu a ani o nedorozumění a typicky jihočeskou laskavou taškařici z vesničky ve stylu selského baroka nouze nebude. 

Zdroj: TV Nova

Když jsme začínali s natáčením prvního dílu, věděli jsme, že se to lidem snad bude líbit, že se u toho budou bavit. Nečekali jsme ale, že úspěch bude tak obrovský a že si diváci, ale i herci „vynutí“ druhý díl. A já jsem za to nesmírně rád! To je moje největší odměna za film, to je můj největší Oskar. To je můj největší honorář – spokojený a nadšený divák. A my se s naším týmem, v čele s paní producentkou Danou Volákovou, budeme snažit, aby dvojka byla neméně veselá, ale i napínavá. A aby všem zase tekly slzy, a to od smíchu,“ řekl autor scénáře a režisér Zdeněk Troška

Zdroj: TV Nova

Ten jak známo rád sbírá útržky ze života obyčejných lidí a přenáší je brilantně na filmové plátno. Vždyť jeho asi nejslavnější trilogie Slunce, seno…. je toho po dobu neuvěřitelných třiceti let jasným důkazem a při každé televizní repríze trhá divácké rekordy! 

Scénář k filmu napsal podle námětu Luboše Draganovského Zdeněk Troška a Marek Kališ. Producentka filmu Dana Voláková k tomu říká: „Spolupráce se Zdeňkem Troškou a Markem Kališem je tzv. za odměnu. Je to profesionálně fungující tým, se kterým se skvěle spolupracuje, a to nejen přímo na place, ale i v době příprav filmu. Už v době natáčení „jedničky“ bylo jasné, že by mohla vzniknout další Troškova trilogie, takže jsme se na to lehce připravili. Konec „jedničky“ signalizuje charakter pokračování „dvojky“. Ve „dvojce“ se již budeme dějově připravovat na případnou „trojku“. A pokud by šlo vše tak, jak si všichni představujeme - Zdeněk, tvůrci a herci budou mít čas, všichni budeme zdrávi a fit a budou finance, věřím, že se diváci dočkají další skvělé trilogie.“ 

Zdroj: TV Nova
 
Film bude opět legrací od začátku až do konce. Nikdo však nebude nahý ani před, ani za kamerou, a to ani za příliš prudkého slunce, které - jak tvůrci doufají - bude péct o sto šest, aby se za 31 dní podařilo natočit opět pořádný „biják“ pro zasmání. A třeba nebude chybět voňavé „seno“, ani čerstvé „jahody“. Možná padne i nějaká ta „facka“ a jemná „erotika“… Kdo ví… A jak se říká: kdo si počká, ten se dočká a opět v únoru příštího roku, konkrétně 20. 2. 2014 se na výsledek filmu BABOVŘESKY 2 mohou milovníci legrace přijít podívat do kina. 

 


Novinky z NOVY