Noah Wyle: Flynn Carsen, lékař z Pohotovosti, Steve Jobs a rekordman z Guinessovky

Aktualizováno 30.05.2014

Noah Wyle - 2
Zdroj: Archiv TV Nova

Amerického herce Noaha Wyleho většina diváků zaznamenala v seriálu Pohotovost. V pátek večer ho ale budou mít možnost vidět jako dobrodruha Flynna Carsena, který bude pátrat po Kopí osudu. Přestože Flynna Carsena měl možnost ztvárnit hned třikrát, jeho nejvýraznějšími rolemi prozatím budou Dr. John Carter a zakladatel Appelu Steve Jobs. Právě díky seriálu z lékařského prostředí Wyle získal zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Noah Wyle začínal jako filmový herec, ale skutečný zlom v jeho herecké kariéře nastal až v momentě, kdy dostal roli v seriálu Pohotovost. Začínal zde jako student medicíny, ale postupem let se z něj stala nejvýraznější postava, která zde setrvala dlouhých 11 let. A byla to úspěšná léta. Důkazem toho je několik nominací na cenu Emmy, ale také zápis v Guinessově knize rekordů.

Zdroj: Archiv TV Nova

Podle jejího 50. speciálního vydání v roce 2005 byl Noah Wyle nejlépe placeným hercem v televizním seriálu v letech 2003/2004, kdy za epizodu vydělával přibližně 400 000 amerických dolarů. Jeho samotný plat v Pohotovosti byl odhadován na 9 milionů dolarů ročně. 

Zdroj: Archiv TV Nova

Noha Wyle se objevil v několika pozitivně hodnocených filmech jako například Bílý Oleandr nebo Piráti ze Silicon Valley, kde hrál legendárního Steva Jobse. I tak bude spíše vnímán jako seriálový a divadelní herec, což mu ale nevadí, vlastní totiž malou divadelní společnost Blank Theatre Company a je pořadatelem festivalu her nadějných autorů. Mezi jeho poslední výraznější role pak patří ztvárnění dobrodruha v trilogii o Flynnu Carsenovi.
 

První díl diváci uvidí tento pátek ve 20:20 na TV Nova.


Novinky z NOVY