KOMU DOBŘÍ ANDĚLÉ POMOHLI: Kamil touží po velkém návratu

Aktualizováno 11.06.2016

Dobrý anděl - Kamil Dostál
Zdroj: František Ortmann

Kamil Dostál žil aktivní život teenagera, učil se autoklempířem, hodně sportoval a ze všeho nejvíce se věnoval své velké lásce – motokrosu. To až do chvíle, kdy se při práci sekl sekerou a netekla mu krev.

Lékaři okamžitě Kamila vyšetřili a zjistili šokující diagnózu: leukémii. Musela okamžitě nastoupit tvrdá léčba. „Vypadávaly mi vlasy, začínal jsem otékat, měl jsem obrovské bolesti kolenou a afty na orgánech. Uvnitř jsem se svlíkal jako had,“ vzpomíná Kamil.

Jeho nemoc ho dočasně upoutala i na invalidní vozík a tvrdě zasáhla celou rodinu. „Na den, kdy jsme se dozvěděli Kamilovu diagnózu, nikdy nezapomenu. Jela jsem tenkrát na injekce a měla jsem se zastavit u paní doktorky pro jeho výsledky. Byl to pro mě šok a pak už jsem si nic nepamatovala. Odpoledne jsme ho odváželi do nemocnice v Hradci na onkologii. Tam začal koloběh – vyšetření, odběry kostní dřeně, lumbální punkce, operace. Přestala jsem chodit do práce, doma zůstal jen manžel, který každý den jezdil za námi do nemocnice,“ vzpomíná Kamilova maminka.

Nejintenzivnější chemoterapie trvala rok a během jednoho z cyklů se objevily vážné komplikace. Kamil měl v dutinách plísňovou infekci a musel do Prahy na dvě operace. Mladý sportovec se ale nevzdával a o svůj život tvrdě bojoval. Rodinu Dostálových zasáhla Kamilova nemoc i finančně. Po příjezdu do motolské nemocnice se rodiče Kamila dozvěděli o nadačním fondu Dobrý anděl.

„Moc děkuju za pomoc. Všechny peníze šly na léky a na to, aby moji rodiče mohli být co nejvíc se mnou,“ říká Kamil.


STAŇTE SE DOBRÝM ANDĚLEM I VY!

 


Novinky z NOVY