Sporťačka Inna Puhajková běhá pro děti!

Aktualizováno 15.06.2014

Inna Puhajková - RunTour - 14
Zdroj: Archiv TV Nova

Sporťačka Inna Puhajková (27) je nejen hezkou tváří, která aktuální dění ze světa sportu předčítá, ale sportem opravdu žije. Proto hned první jarní víkend strávila na čerstvém vzduchu v Českých Budějovicích na úvodní etapě běžeckého seriálu RunTour, kde se nejen ujala čestné role a pětikilometrovou trať odstartovala, ale sama ji absolvovala.

Půvabná brunetka celou etapu zdolala v čase 27 minut a 30 vteřin. „Čas je uspokojivý, ale do příštího závodu ho ještě vylepším,“ slibovala Inna Puhajková. „Běhání je přirozeným pohybem, a když navíc můžu svou účastí přispět na dobrou věc a udělat něco pro nemocné děti, které samy běhat nemůžou, mám ze všeho mnohem lepší pocit,“ dodala Inna. Do závodu se ale nepřihlásila sama a na pomoc si vzala svoji moderátorskou kolegyni Janu Marečkovou.


Když obě moderátorky uběhly svou trasu, měly čas okukovat všechny přítomné vypracované sportovce v čele s olympijským vítězem v moderním pětiboji Davidem Svobodou. Na českobudějovickém závodě RunTour si přišli na své nejen sportovci, ale i maminky s dětmi. Pro ty nejmenší byl na místě připraven bohatý doprovodný program s velkým množstvím atrakcí. RunTour má především charitativní rozměr. Vybrané peníze ze startovného budou na konci sezóny předány do rukou tiskové mluvčí FN v Motole Pavlíny Dankové.


Peníze poputují Dětskému kardiocentru, které se zabývá především diagnostikou a léčbou vrozených a získaných onemocnění srdce a velkých cév. Za loňský výtěžek, který činil bezmála půl milionu korun, jsme již pořídili speciální software pro magnetickou rezonanci. Mám z toho obrovskou radost a chtěla bych poděkovat všem, kteří celý projekt podpořili svou účastí, anebo ještě i podpoří,“ dodala Danková.


Prohlédněte si fotogalerii:


 


Novinky z NOVY