S ČERTY NEJSOU ŽERTY: Kdo s kým randil a proč musel režisér přebarvit koně načerno?

Aktualizováno 28.12.2017

S čerty nejsou žerty
Zdroj: TV Nova

Natáčení oblíbené čertovské pohádky, bez které si snad Vánoce ani nelze představit, probíhalo na několika zajímavých místech. Konkurzu na roli princezny Adelíny se mimo jiné zúčastnila i Zlata Adamovská, kterou vídáte v Ordinaci v růžové zahradě 2. A co dalšího jste nevěděli?

Natáčení pohádky S čerty nejsou žerty, která byla natočena na základě pohádky Boženy Němcové Čertův švagr,  dalo všem členům štábu pořádně zabrat. Produkce neustále cestovala, protože točení probíhalo na celé řadě lokací. Nejvíce času strávil štáb v Českém ráji, v Průhonicích a v pískovcových jeskyních u České lípy.

Zdroj: TV Nova


V malebné vesničce Střehom v Českém ráji, nedaleko Sobotky, najdeme pohádkový mlýn, který tu stojí už od roku 1516. Tento mlýn posloužil jako domov hlavního hrdiny pohádky Petra Máchala, kterého ztvárnil herec Vladimír Dlouhý. V současné době slouží mlýn pouze k bydlení, ale dřevěné mlýnské kolo je stále funkční.

Podívejte se také na:
ODHALENÍ 7 VELKÝCH CHYB v pohádce S čerty nejsou žerty: Žaluzie v oknech i umělá stěna! A co víc?

Zdroj: Nova.cz


Štáb pohádky využil pro natáčení i hrad Kost, který leží od Střehomi necelých sedm kilometrů. Právě na Kosti zpívala princezna Adélka Petrovi u okna žaláře píseň Voda, voděnka. Není tajemstvím, že se herečka představující Adélku Monika Pelcová do Vladimíra Dlouhého zamilovala a prý si ještě dlouho po natáčení dopisovali. Neméně zajímavý je fakt, že herečku nadabovala Naďa Konvalinková.

Zdroj: TV Nova


Aby mohl Petr (Vladimír Dlouhý) všechny scény, ve kterých šermoval, natočit bez dabéra, prošel před natáčením šermířským kurzem.Během jedné scény si přál režisér ( Hynek Bočan) černé koně, ale na plac dorazili hnědí. Tak mu nezbývalo nic jiného, než je nechat přebarvit. Problém ale nastal i tehdy, když začalo pršet. Černá barva se totiž smyla.

Zdroj: TV Nova


Nesmrtelnými se staly především scény z pekla v čele s Luciferem Karlem Heřmánkem. Tvůrci se rozhodli vyhnout studiím a pekelné obrazy natočili v uměle vyhloubených pískovcových jeskyních u České lípy. Dnes tam najdeme motorkářský klub s příznačným názvem Pekelné doly. Pro vstup do Pekla – skalní schody – pak štáb vybral hrad Sloup.

Film S čerty nejsou žerty můžete sledovat online na Voyo. Kromě toho, můžete na Voyo sledovat další oblíbené vánoční filmy a pohádky online.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TOP 10: Shrek – pohádka plná chyb! Podívejte se, co autorům slavného animáku uteklo

A která PRINCEZNA je ta NEJKRÁSNĚJŠÍ? Hlasujte!

Kterého bratra z pohádky Tři bratři byste, dámy, braly vy?

HERCI Z ULICE PROMLUVILI: Kdo z nich zrušil Vánoce? A kdo je raději tráví u moře?

Pomoc v Tanzanii, nebo sledování seriálů! I takto tráví Vánoce vaši oblíbenci z Ordinace

 


Novinky z NOVY