Michaela Ochotská: Vánoční stromeček zdobí hned třikrát

Aktualizováno 28.12.2015

Michaela Ochotská
Zdroj: Archiv TV Nova

Jaké dodržuje vánoční tradice a co jsou podle ní trendy Vánoce? To a mnohem více v rozhovoru prozradila moderátorka Televizních novin Michaela Ochotská.

Jak probíhá váš klasický Štědrý den?
Několik let po sobě jsme trávili Vánoce v Rakousku, kde máme rodinu. Takže to byly docela jiné Vánoce. Letos ale zůstaneme tady a po dlouhé době si užiji české pohádky, babiččino cukroví a mámin bramborový salát. Ráno budu s tátou zdobit stromeček, potom celé dopoledne věnuji pohádkám a cukroví, kolem poledne se s přáteli sejdeme na vánočním punči, odpoledne začneme s mámou připravovat večeři, dobalím poslední dárky a kolem sedmé hodiny usedneme ke stolu. Po večeři pak začneme rozbalovat dárečky a večer zakončíme „půlnoční“ v kostele.

S kým trávíte Vánoce?

Vždy s těmi nejbližšími.

Dodržujete vánoční tradice?
Máme jeden zásadní zvyk, který nikdy neporušujeme, i kdyby se stalo cokoliv – nevstáváme od štědrovečerní večeře. S mámou několikrát kontrolujeme, zda je vše nachystané a jestli opravdu na stole nic nechybí. Pak teprve celá rodina v klidu usedne k večeři.

Těšte se na pohádkové Vánoce! A na Boží hod poprvé V peřině!
 

 

Nakupujete dárky na poslední chvíli, nebo naopak?
Jak kdy. Ale že bych vyběhla ještě na Štědrý den ráno pro nějaké dárky, tak to ne. Většinou se snažím mít vše do 22. prosince nakoupené.


Zdobit může každý: Ozdobte stromky v Praze a vyhrajte 10 tisíc korun
DIETNÍ CUKROVÍ: Pečte s minimem kalorií


Jak bude vypadat váš vánoční stromek?
Budeme mít celkem tři vánoční stromečky. U rodičů na Moravě máme vždy veliký a barevný stromek, který zdobím s tátou na Štědrý den ráno u pohádek, máma zatím chystá chlebíčky. Doma v Praze pak bude fialovo-stříbrný. Je to ne zrovna tradiční kombinace, ale obývací pokoj mám sladěný do fialovo-bíla a už loni jsem nakoupila tyto dvoubarevné ozdoby a vypadalo to skvěle. Tak to letos zopakuji. A u partnera nazdobíme kvůli Adámkovi taky stromeček – červeno-zlatý.

Vánoční filmový tip Patricie Solaříkové: Nenechte si ujít film Zlatý kompas

Sledujete trendy, nebo máte raději klasické Vánoce?

U rodičů musíme mít klasiku, tam prostě patří ty pravé barevné veselé Vánoce, jinak si to ani nedokážu představit. A u sebe doma si pak můžu dovolit experimentovat a držet se módních trendů. Takže mám obojí.
 

Nova Cinema

Novinky z NOVY