EXKLUZIVNĚ: Šokující film KLIP premiérově v ČR na Voyo.cz!

Aktualizováno 16.09.2013

Šokující film KLIP

VOYO přináší svým uživatelům exkluzivně šokující film KLIP chladnokrevně zachycující život dospívající dívky v současném Srbsku, a to v den jeho kino premiéry – 30. srpna 2012. Po dobu dvou týdnů (od 30. srpna do 13. září) můžou snímek zhlédnout předplatitelé.

Rusko film zakázalo, u nás se na něj můžete podívat!

RADIKÁLNÍ FILM KLIP SLEDUJTE ZDE!

Film KLIP provokuje nejen explicitními sexuálními záběry, ale především pokládá otázku, jak moc ovlivňují nastupující generaci digitální revoluce a proměny tradičních hodnot. Film je čerstvým vítězem prestižního rotterdamského festivalu, kde zaujal především silou a autentičností své výpovědi. Příběh šestnáctileté Jasny, která se snaží definovat své místo ve světě a dospět, je totiž na samé hraně toho, co o dnešních teenagerech chceme vědět. Jasna je bezhlavě zamilovaná do o něco staršího Djoleho, ale jejich vztah je spíše než na romantických procházkách založen na divokých mejdanech plných drog, alkoholu, rozvášněného balkánského popu, násilí a sexu, který si natáčejí na mobilní telefony, ostatně stejně jako celý svůj život.

Režisérka Maja Miloš o svém debutu
O filmu: KLIP je intimní, temný příběh, který vychází z velmi drsného prostředí. Protíná se v něm krutá realita s milostnými scénami, lhostejností mladých a sociálními problémy současného Srbska.

O natáčení: Byl to daleko komplikovanější proces, než jaký jsem znala z natáčení svých předchozích krátkých filmů a dokumentů. Svou roli v tom sehrál i velmi mladý věk a herecká nezkušenost všech představitelů. Strávila jsem s tím filmem tři roky. Před dvěma roky jsme uspořádali casting a během následujících čtyř měsíců, než začalo samotné natáčení, jsme se od těch mladých mnohé dozvěděli. Pak už šlo natáčení překvapivě dobře, a to i přes to, jak náročné scény museli všichni zvládnout. (…) Natočit film je v Srbsku těžké v podstatě pro kohokoli. V šedesátých a sedmdesátých letech byla srbská kinematografie na velmi dobré úrovni, ale pak tuto éru vystřídala průměrnost. Teď se situace opět pomalu mění a to jak díky oživující se státní podpoře, tak digitálním technologiím.

O generačním konfliktu: Moje dětství nebylo zrovna radostné – probíhala válka. Dnešní společnost je ovlivněna jak ztrátou hodnot, tak totální apatií. Starší generace je velmi konzervativní a mladí lidé proti tomu logicky rebelují často právě v rovině milostných vztahů. Tato jejich temná vášeň hraničí s agresivitou. Chování dospívajících v mém filmu je nepředpovídatelé stejně jako je tomu ve skutečnosti. Nejprve jsem napsala příběh o osmnáctiletých, ale po krátkém výzkumu jsem věkovou hranici rapidně snížila. Mluvila jsem se stovkou mladých lidí a tak osmdesát procent z nich mělo zkušenost s doma natáčeným a online přenášeným sexem. A to se týkalo dětí mezi čtrnácti až šestnácti lety.

SNÍMEK KLIP SLEDUJTE ZDE!


Novinky z NOVY