Nejlepší kuchaři světa! Budete jedním z nich díky show MasterChef?

Aktualizováno 13.06.2014

Jamie Oliver 2

Televize Nova do Česka přináší ojedinělou gastronomickou show MasterChef, jejímž cílem je najít mezi amatéry kuchařskou hvězdu! A kdo patří v současné době mezi nejlepší kuchařské osobnosti světa?

Jste kuchař-amatér a chcete světu ukázat své kulinářské schopnosti a vyhrát přes milion korun? Do show MasterChef se přihlaste zde!

Andrea Accordi: Pražská kuchařská hvězda

Mladý respektovaný šéfkuchař Andrea Accordi se vyučil v rodné Itálii a poté se vydal do světa na zkušenou. Působil například v Bangkoku, St. Tropez či Švýcarsku. Čtyři roky vedl pražskou restauraci Allegro, kde se zasloužil o získání první michelinské hvězdy udělené restauraci v České republice. V roce 2011 Andrea Accordi odešel do ruského Petrohradu, kde vaří ty nejvybranější pokrmy hostům luxusního hotelu Four Seasons.

Čtěte:
Do Česka přichází legendární gastronomická show!

 

Jamie Oliver: Šéfkuchař bez čepice

Populární britský šéfkuchař James Oliver, známý však jako Jamie, je svými pořady proslulý po celém světě. Tento usměvavý sympaťák se proslavil především díky pořadu The Naked Chef. Díky svému přirozenému projevu a receptům na jednoduchá zdravá jídla si získal miliony fanoušků a jeho úspěch mu vynesl slávu a bohatství. O jeho kvalitách svědčí i fakt, že mu byl v roce 2005 anglickou královnou udělen Řád britského impéria.
 

Oblíbený pořad Jamieho Olivera Roztančená kuchyně můžete sledovat ZDE na serveru Voyo.cz.


Ferrán Adriá: Jídlo je chemie


Kulinářský Picasso či Dalí – to jsou přezdívky, kterými je tento horkokrevný Španěl často označován. Důvodem je kreativita, se kterou k jídlu přistupuje. Úspěch tohoto kontroverzního kuchaře, který je spojován s tzv. molekulární kuchyní, však nepřišel ze dne na den. Adriá si nejdříve přivydělával jako umývač nádobí, později vykonával v kuchyni pomocné práce. V devatenácti letech pak nastoupil do armády, kde působil jak jinak než jako kuchař. Americký časopis Time Magazine tohoto geniálního kuchaře zařadil mezi stovku nejkreativnějších lidí 21. století.


Zařazení mezi nejlepší kuchaře světa si jistě zaslouží i soudce americké verze show MasterChef Gordon Ramsay:

Čtěte:
Gordon Ramsay z kuchařské show MasterChef: Profesionál s ostrým jazykem


Do nové kuchařské show MasterChef se přihlaste zde!
 


Novinky z NOVY