Menu pro náročné: Kam za nejdražšími jídly světa?

Aktualizováno 20.03.2015

MasterChef - 5

Výherce připravované kulinářské show MasterChef získá vedle šance na vydání vlastní kuchařky i 50 000 euro – tedy přes milion korun. A jaké nejdražší a nejvybranější pokrmy by mohl díky vyhrané částce ochutnat?

Do kuchařské show MasterChef se přihlaste ZDE.

Polévka je grunt
Jedním z nejdražších jídel světa je polévka, která je označována jako polévka z vlaštovčích hnízd, ačkoliv jde vlastně o hnízda rorýsů. Především v Číně je tento pokrm považován za nepřekonatelnou pochoutku, které se někdy, právě kvůli ceně, přezdívá kaviár východu. Polévka by měla údajně působit jako afrodiziakum, možná právě proto je tolik oblíbená.
 

Kápněte božskou
Párek v rohlíku nepatří mezi jídla, jehož cena by nás zruinovala, tedy pokud si nedáte DougieDog v kanadském Vancouveru. Jeho výjimečnost tkví především v dresingu, na jehož výrobu je používán téměř stoletý koňak, díky čemuž se cena hot dogu pohybuje okolo 2 000 korun.
 

Čtěte:
Do Česka přichází legendární gastronomická show!Řízek nad zlato
Pokud nejste zrovna milovníci rychlého občerstvení, dáte zřejmě před hot dogem přednost spíše řízku. Ten nejdražší má na svém jídelním lístku německá restaurace Schnitzelhuber. Řízek je připravován z telecího masa a je ozdoben plátky 24 karátového zlata, kousky černých lanýžů a dochucen pastou z bílých lanýžů. Pro jednu porci tohoto Čechy milovaného jídla si připravte zhruba 4 000 korun, příloha je už doufejme v ceně.
 

Sladká tečka na konec
Na závěr výborného oběda patří bezesporu sladká tečka v podobě zákusku. Nejdražší dezert světa si můžete objednat v newyorské restauraci Serendipity. Tento pohár pro náročné je připraven z prvotřídních surovin a 24 karátového zlata. Zákusek vyjde zhruba na půl milionu korun, ale je podáván spolu se zlatou lžičkou a diamantovým náhrdelníkem, které si zákazník smí ponechat, a to už se vyplatí.
 

Do kuchařské show MasterChef se přihlaste ZDE.


Novinky z NOVY