Gordon Ramsay z kuchařské show MasterChef: Profesionál s ostrým jazykem

Aktualizováno 10.09.2015

Gordon Ramsay

Gordon Ramsay je vyhlášený svou vulgární mluvou. V oblasti gastronomie je však prvotřídním profesionálem.

Do nové kuchařské show se přihlaste zde!
 

Fotbalová naděje
Gordon Ramsay se narodil ve Skotsku, ale vyrostl ve Statfordu nad Avonou. V mládí byl zdatným fotbalistou, jeho rozjetou kariéru však překazilo zranění, díky čemuž se však začal více věnovat gastronomii. Díky své píli a přirozenému talentu začal brzy spolupracovat se světoznámými šéfkuchaři, jako je Albert Roux a Marco Pierre White v Londýně a Guy Savoy a Joel Robuchon ve Francii.
 

Výjimečný talent
V roce 1993, ve věku pouhých 27 let, se stal šéfkuchařem londýnské restaurace Aubergine. Do tří let se mu podařilo získat dvě hvězdy Michelin. O pět let později pak Ramsey založil svou vlastní restauraci nazvanou příhodně Restaurant Gorgon Ramsey, která záhy získala neprestižnější ocenění v kulinářském světě – tři hvězdy Michelin. Jde o restauraci, která si toto ocenění udržela nejdéle a Gordon Ramsay je jedním z pouhých čtyř kuchařů, kterým se podařilo získat tři michelinské hvězdy.
 

Televizní hvězda
V současné době je Ramsay hvězdou televizních obrazovek, a to jak ve Velké Británii, tak v zahraničí. Kromě pořadu MasterChef zmiňme například pořad Ramsay´s Kitchen Nightmares nebo Hell´s Kitchen. Tento kuchař, pověstný svým vulgarismem, je také autorem řady knih, z nichž se mnohé staly celosvětovými bestsellery. Pozoruhodná je například jeho autobiografie.

V roce 2006 byl tomuto geniálnímu šéfkuchaři udělen královnou Alžbětou II. Řád britského impéria.


Do nové kuchařské show se přihlaste zde!


Novinky z NOVY