TV Nova uvede soutěž Jsi chytřejší než páťák?

Aktualizováno 21.02.2016

Jsi chytřejší než Páťák?

TV Nova zakoupila od společnosti Mark Burnett Production licenci na soutěžní pořad Jsi chytřejší než páťák?, který začne uvádět již za několik týdnů. Česko se tak stane jednou z prvních evropských zemí, která tento úspěšný formát po Spojených státech amerických uvede.


Již za několik týdnů uvidí diváci TV Nova poprvé soutěžní pořad Jsi chytřejší než páťák? (originální název Are You Smarter Than a 5th Grader?), který v USA s velkým úspěchem uvádí stanice FOX. Při jeho premiéře v únoru letošního roku, která se konala ve stejný den jako finále American Pop Idol, ho sledovalo téměř 30 milionů lidí. „Licence na pořad Jsi chytřejší než páťák? byla prodána do více jak 40 zemí světa a máme velkou radost z toho, že se nám podařilo uzavřít smlouvu s TV Nova, která je divácky nejoblíbenější televizí v České republice," řekl Mark Burnett, prezident společnosti.

Ve hře je milion! Změřte si své síly se školáky!
Jsi chytřejší než páťák? je zábavná televizní soutěž, ve které je možné vyhrát až jeden milion korun. Soutěžící si ale bude muset vzpomenout na vědomosti, které už možná dávno zapomněl, protože se s nimi setkal naposledy na základní škole. Ve hře se postupně potká s deseti otázkami z deseti tematických kategorií, jež jsou ohodnoceny určitou finanční částkou. Po přečtení si může vybrat, zda bude v soutěži pokračovat nebo jestli se spokojí s již dosaženou odměnou. Teprve po správném zodpovězení prvních deseti otázek ho čeká jedenáctá za již zmíněný milion. Soutěžící může využít také několik typů nápovědy od spolužáků - dětí základní školy.


Novinky z NOVY