Signál – Nový film s Vojtou Dykem a Kryštofem Hádkem

Aktualizováno 05.06.2014

Signál

Nový český snímek Signál v hlavní roli s Kryštofem Hádkem a Vojtěchem Dykem bude do kin uveden 16. února. Režíruje Tomáš Řehořek podle scénáře talentovaného Marka Epsteina. Snímek vzniká pod producentským vedením Tomáše Hoffmana, jenž stojí za hity Ženy v pokušení a Muži v naději.

A o čem film bude? Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače.
 

Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem, a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, která jsou do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají…

Signál vtipně a překvapivě rozehrává oblíbenou komediální zápletku o malém chytrém podrazu, který sází na lidskou chamtivost a touhu přechytračit sousedy. Film v moderním podání navazuje na tradici hrdinů nejlepších českých komedií, jaké představovaly ve své době postavy z legendární veselohry Vesničko má středisková nebo rázovití venkované z komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntág.
 


Novinky z NOVY