ODTAJNĚNO! Nova uvede na jaře nové pořady a seriály

Aktualizováno 02.04.2014

Logo TV Nova

Na jaře se bude nač dívat! Poznáme novou show Hlas, neokoukaný taneční seriál První krok i čerstvý sitcom Helena. Shledáme se ale samozřejmě i s Ulicí a Ordinací.

Na tiskové konferenci televize Nova a televize Markíza se veřejnost úvodem seznámila se společným projektem Hlas ČeskoSlovenska.

Hlas ČeskoSlovenska je tu!

Hlas ČeskoSlovenska je zcela nový, unikátní projekt, který v zemích, kde byl doposud uveden, slaví obrovské, až historické úspěchy. Do této show se dostanou jen opravdu dobří zpěváci, diváci tedy sledují jen skutečné pěvecké talenty. Dalším důvodem jsou bezesporu koučové – lidé, kteří jsou v showbyznysu velice úspěšní, koučují svůj tým, předávají jim svoje zkušenosti.

Hlavním úkolem koučů je v první fázi show vybrat do svého týmu opravdu kvalitní hlasy. Důležité je, že koučové nejsou v tento moment ovlivňováni ničím jiným, než je kvalita hlasu. Koučové totiž soutěžící nevidí, sedí k nim zády, a až když se rozhodnou, že právě tento hlas je ten, který by chtěli mít v týmu, křeslo se otočí.

V dalších fázích této pěvecké soutěže je hlavním úkolem koučů dostat z lidí, které si do svého týmu vybrali, to nejlepší, učit je, předat svoje zkušenosti, motivovat…

Unikátní soutěž bude moderovat osvědčená dvojice Leoš Mareš a Tina, v rolích koučů se můžete těšit na Daru Rolins, Michala Davida, Pepu Vojtka a Rytmuse.

Více na oficiálních stránkách Hlasu ČeskoSlovenska!

Seriál První krok

Televize Nova zjara uvede mnoho českých původních pořadů. Na tiskové konferenci byl mimo jiné představen seriál První krok. Jedná se o seriál z prostředí taneční akademie, plný hudby a tance. Režie se ujal jeden z nejlepších současných českých režisérů – tvůrce filmů jako Ženy v pokušení nebo Muži v naději – Jiří Vejdělek.

„První krok byl výjimečný v tom, že jsem hledal dobré herce, kteří umí dobře zpívat a tančit a ještě k tomu dobře vypadají,“ řekl režisér Jiří Vejdělek. „U profesorského sboru jsem měl jasno, vsadil jsem na Veroniku Žilkovou, Pavla Kříže nebo například Kláru Issovou. Potřeboval jsem spolupracovat s lidmi, co mají temperament, smysl pro humor a jsou pro každou špatnost. Moje vize byla udělat vtipný, zábavný a odlehčený seriál. I proto jsem do rolí studentů vybral nové a neokoukané tváře,“ dodal známý režisér.

Zdroj: Archiv TV Nova

Ulice: běží už sedmým rokem

Jedním ze stálých formátů televize Nova je nejsledovanější denní seriál Ulice, se kterým se potkáváme už 7 let.  V roce 2011 byl průměrný podíl na sledovanosti u diváků 15–54 let 35 %. Každý díl sledovalo více než milion sto tisíc diváků starších patnácti let. I zde si scenáristé připravili množství zvratů a nových postav, které mají podobné starosti jako diváci.

Obrovský úspěch Ordinace

Další z očekávaných stálých pořadů je velmi oblíbená Ordinace v růžové zahradě 2 a je neuvěřitelné, že v průměru u tohoto seriálu tráví dvakrát týdně svůj čas bezmála 2 miliony diváků starších patnácti let. Ordinace průměrně dosahuje 48% podílu na sledovanosti v naší cílové skupině diváků 15–54 let.

Více zde na stránkách Ordinace v růžové zahradě 2

Zase nás bude bavit Výměna manželek 

Televize Nova pro své diváky připravila také další premiérovou řadu reality show Výměna manželek – emoce zažívané v situacích, které vznikají, když si dvě rodiny vymění manželky. Nova v minulosti uvedla s velkým úspěchem již čtyři řady této reality show. Ředitel Jan Andruško k tomu řekl: „Podle našich výzkumů mají lidé rádi skutečné příběhy, které vycházejí z reálného života opravdových lidí, a to pátá řada Výměny manželek beze zbytku nabídne.“

Více zde na stránkách Výměny manželek

Dočkáme se i Kriminálky Anděl

Televize Nova svým divákům toto jaro nabídne třetí sérii detektivních případů KRIMINÁLKY ANDĚL. Šestnáct dílů, ve kterých vyšetřovatelský tým řeší závažné kriminální činy se stejným jmenovatelem – mohly se stát u kohokoliv z nás za rohem. Ostatně kriminální seriály se Nově osvědčily. Příkladem může být Expozitura, kterou tato televize s velkým diváckým úspěchem vysílala na podzim.

Více zde na stránkách Kriminálky Anděl


S netrpělivostí očekávaný sitcom Helena

Dalším zcela novým původním formátem je sitcom Helena. Jak informoval generální ředitel, na Heleně se spolupodíleli tvůrci úspěšného Comebacku a televize Nova ho s radostí začne vysílat toto jaro. Je založen na humoru, který vychází ze situací vznikajících uprostřed jedné velké rodiny.

Více o seriálu zde

Okresní přebor v březnu v kinech

Jak už je zvykem, televize Nova se nadále podílí na vzniku českých filmů, nejnověji je hlavním partnerem filmu Okresní přebor, který vznikl na motivy úspěšného stejnojmenného seriálu TV Nova. „Doufáme, že další dobré filmy budou v budoucnosti vznikat. Televize Nova letos přispěje sto miliony na podporu českého filmu do fondu kinematografie,“ podotkl k tomu ředitel Jan Andruško.


Novinky z NOVY