HIT LÉTA V peřině: Snová kombinace léta, písniček a skvělých herců!

Aktualizováno 16.04.2016

V peřině
Zdroj: Oficiální zdroj

Magický svět v duchnách a polštářích, které ukrývají naše sny, je dějištěm nového filmu F.A. Brabce V peřině. Ten je jako vůbec první v Česku připraven kompletně ve 3D formátu.

V hudební komedii, zalité uvolněnou atmosférou éry růžových cadillaců a všudypřítomného rock´n´rollu, zazní dvaadvacet původních skladeb. Většinu z nich složil René Rypar ze skupiny Support Lesbiens, ale hudební páteř filmu ale doplnily i speciální hosté. Dvěma skladbami přispěli Kabáti a nelze opomenout melodie několik let zesnulého Karla Svobody, které pro snímek složil. O obsah písní se postarali mistři slova Miroslav Adamec a František Moravec známější jako Lou Fanánek Fagen.

Velkolepé osazenstvo

Ve filmu se objeví takové osazenstvo, že je až zbytečné hledat vhodné přídomky. Lucie Bílá, Jiří Mádl, Eliška Balcarová, Bolek Polívka, Milan Šteidler, Arnošt Goldflam, Anna Stropnická, nebo Karel Roden, který se představí tak, jak jste ho ještě neviděli. Takový je ve stručnosti výčet postav, které budou v Peřině řádit.

První české 3Déčko

Při natáčení sekvencí uvnitř peřinového světa se museli herci spokojit se zelenou stěnou za nimi. Celý film je totiž prvním plnotučným „3Déčkem“u nás, a tak magický prostor kolem herců vznikal zpětně celý na počítači.

Samotnou podstatou opravdového 3D efektu je natáčení na dvě kamery, jedné kolmo k druhou. Obraz kamery, která nehledí na scény přímo, se promítá přes zrcadlo. Pak mohou být kamery umístěny dál od sebe, než je vzdálenost lidských očí a tím se dosáhne lepšího prostorového efektu. V praxi to znamená větší důraz na přesnost, vzdálenost, detail nebo úklid scény. „Zjistili jsme, že každý nedopalek na ulici, každé smítko ruší a strhává pozornost, protože najednou strašně vynikne,“ ilustroval režisér F.A. Brabec.

Film, jehož letní atmosféru podtrhlo natáčení v jihočeském Písku, vstupuje do kin už 16. června!
 


Novinky z NOVY