VIDEO: Tisíc a jedna noc už v neděli na Nově!

Aktualizováno 25.04.2014


Romantický seriál, který v Evropě nadchl již miliony diváků. Na Nově jej uvidíte čtyřikrát týdně v primetimu. Začínáme už v neděli 6. února.

Když byl úspěšný, přitažlivý a na pohled drsný podnikatel Onur Aksal ještě malý, netušil, že kniha jeho nejoblíbenějších pohádek Tisíc a jedna noc předznamená jeho osud a osud jeho životní lásky. A nejen proto, že se jmenuje stejně jako jediná manželka slavného bagdádského sultána Šahriára, která nepřišla o hlavu hned po svatební noci jen díky tomu, že si vyprávěním poutavých příběhů postupně získávala noc co noc jeho zatrpklé srdce, až už nakonec nedokázalo bez ní bít.

Onurovo srdce rozhodně není z kamene, ale ani nestřídá ženy jako na běžícím pásu, přestože už mu není dvacet a jeho matka Peride by si velmi přála, aby konečně založil rodinu a zplodil dědice rodinného majetku. Je stále ještě svobodný a nechává se zcela pohltit prací. Nebo tomu tak alespoň donedávna bylo. Pak ale do jeho života nečekaně vstoupí mladá a talentovaná architektka Šeherezáda a Onur náhle spatří svůj bezútěšný a jednotvárný život ve skutečných barvách a zatouží po změně.

Kromě toho, že je krásná, moudrá a velmi šikovná, však o ní neví vůbec nic. Netuší, s jak těžkým životním osudem statečně a úplně sama zápasí kráska, o níž sní i ve dne s otevřenýma očima. Že po tragické smrti milovaného manžela Ahmeda zůstala úplně sama a pro svého pětiletého nemocného synka Kaana by udělala všechno na světě. Jen kvůli němu nakonec dokáže překousnout ponížení a zapomenout na svou hrdost, která byla vždy její největší výsadou, a stráví s ním noc pro peníze, které nutně potřebuje, aby zachránila synův život.

Onur si až velmi dobře uvědomuje, že jeho horoucí touhou spalované srdce patří už navždy této krásné a hrdé ženě, kterou nedokázal zlomit ani nepřiměřeně majetnickým chováním, ani nereálnými a stále tvrdšími požadavky v pracovní sféře, a dokonce ani ponižujícími poznámkami, živenými jeho stále narůstající žárlivostí. Když se později dozví, co ji přimělo, aby přijala jeho neslušný návrh, jeho zklamání, hněv a pohrdání se sesypou jako domeček z karet. Rozhodne se o lásku milované Šeherezády bojovat a zasloužit si ji.

Jeden z nejúspěšnějších formátů svého druhu, který dosahuje vynikajících výsledků sledovanosti během primetimu v Bulharsku, Chorvatsku či v Řecku. Od ledna 2011 ho pravidelně vídají i diváci na Slovensku, kde velmi rychle získal na oblibě. Průměrná sledovanost na jeden díl se ihned po uvedení vyšplhala k dennímu průměru stanice a pohybuje se okolo 48 % v cílové skupině 12+.

Tisíc a jedna noc – schéma vysílání:
neděle 6. 2. 20:00 první 2 díly
pondělí 7. 2. 20:00 2 díly
úterý 8. 2. 21:25 1 díl
středa 9. 2. 20:00 2 díly
čtvrtek 10. 2. 21:25 1 díl
neděle 13. 2. 20:00 2 díly
pondělí 14. 2. 20:00 2 díly
úterý 15. 2. 21:25 1 díl
středa 16. 2. 20:00 2 díly
čtvrtek 17. 2. 21:25 1 díl

Hrají:
Šeherezáda: Bergüzal Korel
Onur Aksal: Halit Ergenç
Kerem: Tardu Flordun
Bennu: Ceyda Düvenci
Burhan: Metin Çekmez
Nadide: Tomris Incer
Ali Kemal: Demir Ergun
Kaan: Efe Çinar
Mert: Merih Ermakastar
Gani Bartu: Küçükçaglayan
a další


Hlavní postavy:
Šeherezáda Evliyaoglu
(Bergüzar Korel)
Krásná mladá vdova je nejen výjimečná architektka, ale především matka pětiletého chlapečka, trpícího akutní leukémií. Malý Kaan je její jedinou radostí a životním štěstím, a tak je pro jeho záchranu ochotna učinit prakticky všechno na světě. Proto dokáže i navzdory neuvěřitelnému ponížení a hanbě požádat o pomoc rodiče zesnulého manžela Ahmeda, kterého kdysi zavrhli právě proto, že se s ní oženil. A proto se později navzdory ještě většímu ponížení rozhodne přistoupit na neslušný návrh svého šéfa Onura a strávit s ním noc za peníze. Za jedinou noc jí totiž nabídne celou částku, kterou Šeherezáda nutně potřebuje na synovu operaci. Pak by se nejraději tvářila, že se vlastně vůbec nic nestalo, i když její hrdé srdce velmi trpí. Jenže Onur jí to příliš neulehčuje, protože po ní touží stále víc a snaží se připoutat ji k sobě za každou cenu. I když to Šeherezáda ještě netuší a je jeho neodbytností a neohrabanou snahou o sblížení zhnusená, z jeho strany už nejde jen o nezkrotnou touhu – do hry totiž vstoupila láska.Onur Aksal
(Halit Ergenç)
Drsně přitažlivý přímočarý muž v nejlepších letech je úspěšný podnikatel a majitel prosperující firmy, realizující prestižní projekty doma i v zahraničí. Práce ho zcela pohltila a nedovolila mu myslet na nic jiného, dokud se jeho podřízenou nestala tajemná Šeherezáda. Krásná žena notně otřese jeho jednotvárným a osamělým světem, přestože navenek působí vždy suverénně, nezávisle a vyrovnaně. Jeho nedůvěra v lásku a vše, co s ní souvisí, neustále rostla již od dětství, kdy byl svědkem utrpení milované matky, kterou otec opustil kvůli jiné ženě. Rád by uvěřil, že právě Šeherezáda by mohla být jiná než ostatní ženy, když však přijme pod tlakem okolností jeho provokativní nabídku, krve by se v něm nedořezal. Jenže po noci plné vášně, která překoná všechny jeho představy, už na ni nedokáže přestat myslet. V jeho srdci se poprvé v životě nečekaně usídlí pravá a nefalšovaná láska!


Bennu Ataman
(Ceyda Düvenci)

Šeherezádina kolegyně a věrná přítelkyně ví o jejím trápení se synkem a pomáhá jí skrývat její tajemství před Onurem. I když je rovněž velmi talentovaná architektka, chybí jí Šeherezádina průbojnost a cílevědomost, a tak není stejně úspěšná, což by jí v podstatě nevadilo, protože není závistivá. Jen občas to přece jen trochu zabolí. Už delší dobu je až po uši zamilovaná do Kerema, a protože je velmi vnímavá a empatická, nemůže jí uniknout, že muž jejího srdce velmi obdivuje Šeherezádu, a ji, stojící v kamarádčině stínu, přehlíží. Je pro ni velmi těžké vyrovnat se s touto skutečností, zabojovat o to, po čem nejvíc touží, a přitom nikomu neublížit. Sama totiž bolest velmi dobře zná a rozhodně ji nechce rozsévat, jenže rovněž velmi dobře ví, že boj o lásku stejně jako každá jiná válka s sebou přináší i oběti. Nepřestává však doufat, že jednoho dne pozná chuť sladkého vítězství.


Kerem Inceoglu
(Tardu Flordun)

Přitažlivý a téměř neustále dobře naladěný společník v Onurově firmě je současně i jeho přítelem již od dětství. Dokonce i jejich matky jsou už léta důvěrnými kamarádkami. Kvůli Onurovi by se nechal přemluvit k čemukoli, protože ho má rád jako rodného bratra. Vlastně víc než svého bratra, s nímž si vůbec nerozumí a jehož činy ho neustále vyvádějí z míry. Pouze jemu se Onur svěřuje se svými touhami, pochybnostmi a starostmi, i když ani jemu neříká úplně všechno. Přesto mu Kerem dobře rozumí a vždy se snaží správně mu poradit, podržet ho, ale také někdy usměrnit a držet při zemi. To se stává obzvlášť často v případě Šeherezády. Keremova náklonnost k ní téměř zničí jeho přátelství s Onurem, u nějž se osudová láska ke krásné podřízené a snaha získat její srdce promění v posedlost a doposud nepoznané utrpení.

V českém znění:
Jan Šťastný, Kateřina Lojdová, Filip Jančík, Jan Vlasák, Marcela Nohýnková, René Slováčková, Petra Hobzová, Martin Sobotka, Zuzana Hykyšová, Karel Richter, Růžena Merunková, Svatopluk Šuler a další
 

Staňte se fanoušky na facebooku


Novinky z NOVY