Kde končí nevinnost? Nový film dvojice Hřebejk-Jarchovský

Aktualizováno 12.09.2013

Nevinnost: Luděk Munzar
Zdroj: bontonfilm

Režisér Jan Hřebejk právě dokončuje nový film podle scénáře Petra Jarchovského, sociální drama ze současnosti se jmenuje Nevinnost a v lednu vystoupí do českých kin.

Vypjatá romantická fráze „Lásky se nikdy nezbavíš“ se stala mottem filmu, který v mnohém odkazuje k světoznámé Lolitě Vladimíra Nabokova. Úspěšný lékař Tomáš v podání Ondřeje Vetchého je obviněn ze sexuálního zneužívání mladistvé. "Ze dne na den vyměnil dobrou adresu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko, zvlášť když protistraně pomáhá člověk, který může být motivován osobní pomstou," stojí v krátké synopsi, kterou tvůrci film uvádějí.

Po boku Ondřeje Vetchého se objeví Anna Geislerová, Zita Morávková nebo Hynek Čermák. Velká očekávání vzbuzuje obsazení Luďka Munzara do role hlavy významné pražské lékařské rodiny. Luděk Munzar se touto postavou vrací na filmové plátno po více než dvaceti letech. Jedním z hlavních partnerů filmu je také TV Nova, která s osvědčeným tandemem Hřebejk – Jarchovský spolupracovala už na vizuálně podmanivé Kawasakiho růži. Česká premiéra je naplánována na 20. ledna!

Dále doporučujeme ►

• Sledujte ukázku k filmu NEVINNOST


Novinky z NOVY