Co je to docusoap?

Aktualizováno 01.04.2014


Nový originální projekt TV Nova s názvem Příběhy bez scénáře je žánrově označován za docusoap. Co ale tento žánr - ve světě již poměrně známý a používaný, v Čechách dosud neobjevený - v sobě skrývá? To nám řekne člověk nejpovolanější: Producentka Příběhů bez scénáře Kateřina Hrochová.

Staňte se fanoušky kontroverzních Příběhů bez scénáře na facebooku a diskutujte s ostatními!

„Docusoap není reality show, je to voyeurský projekt, který sleduje obyčejné lidi jako jsem já nebo vy v reálném prostředí,“ vyjadřuje se k novému projektu Kateřina Hrochová. „Celý seriál jsme dávali dohromady tři roky a obtížnost projektu je především v tom, že točíte realitu. Natáčecí plán neexistuje, prostě jen jdete do prostředí, točíte a doufáte, že se stanou zajímavé věci,“ popisuje producentka.

V prvních čtyřech dílech se filmaři věnovali prostředí dětské hokejové přípravky. „Sledovali jsme malé hokejisti mezy pěti a sedmi lety, kteří musí splnit ambice svých tatínků, kteří na ně řvou a maminky se z toho pak hroutí,“ popisuje čtyřdílnou sérii Zlatí hoši.
 

Po nich na vás čeká Život na vlásku, který sama Kateřina Hrochová označuje za vůbec nejpovedenější ze všech tří prostředí i přes to, že často při natáčení narážel štáb na etické problémy.
 

Třetím prostředím bude zoologická zahrada. „Zajímavost toho prostředí je, že zaměstnanci zoo jsou introverti a bylo nesmírně obtížné je nějakým způsobem rozmluvit a zachytit nějaké zajímavé okamžiky z jejich pracovního života, ale myslím si, že se nám to docela podařilo,“ svěřuje se Kateřina Hrochová.


Novinky z NOVY