O čem budou Zlatí hoši?

Aktualizováno 18.09.2013

Zlatí hoši
Zdroj: TV Nova

Zlatí hoši se říkalo našim hokejistům po vítězství na mistrovství světa v ledním hokeji v Naganu. Náš docusoap zachycuje jednu hokejovou sezónu budoucích „zlatých hochů“, kterým bylo v době natáčení 5 až 7 let.

PRVNÍ DÍL ZLATÝCH HOCHŮ

DRUHÝ DÍL ZLATÝCH HOCHŮ

Staňte se fanoušky kontroverzních Příběhů bez scénáře na facebooku a diskutujte s ostatními!

Pan Borek hrál jako mladý hokej. Jeho jediný syn pokračuje v jeho šlépějích. Trenér na něj řve, maminka synka utěšuje. Co zmůže, když se táta rozhodl, že z kluka bude hokejista?
Zlatí hoši popisují malé hokejisty s nadáním i bez něj. Některé děti hokej skutečně baví, mají v sobě od narození touhu vyhrávat. To je příklad syna a dcery Tomascových, kteří sní o kariéře v NHL. Hokej je pro ně vším. Po škole píší úkoly v hospodě nad ledem a přitom se po očku dívají na trénink svých idolů.


Zlatí hoši jsou také o nesplněných snech a ambicích tatínků, kteří se realizují přes své děti. Jako pan Beneš. Fanaticky miluje Slávii a výchovu svých tří dětí, školáka a malých dvojčat, která dělají na ledě teprve první krůčky, vede k nejlepším sportovním výkonům, nekritické lásce k milovanému klubu a nenávisti ke Spartě. Jeho snem je, aby syn jednou hrál za Slávii a natřel to Spartě.
 

Počet dílů: 5
Stopáž: 26 minHLAVNÍ POSTAVY

Trenér Ćumpelík
Od začátku jsme ho sledovali při tréninku malých hokejistů. Tak jako ostatní trenéři-dobrovolníci pracuje pro HC Slavia zadarmo. Je vyučený kuchař a má čtyři holčičky.

Rodina Benešových
Hokej je u nich na prvním místě. Mají tři děti – školáka a malé kluky-dvojčata, kteří dělají na ledě první krůčky. Pan Beneš miluje Slávii a děti vede k nejlepším výkonům a lásce k milovanému klubu. Je typickým představitelem náročného otce.

Rodina Tomascových
Hokej je pro ně životním stylem. Děti - kluk i holka - hrají hokej a sní o kariéře v NHL. Hokej je pro ně vším, po škole píší úkoly v hospodě nad ledem, přitom se po očku dívají na trénink svých idolů. Jak je důležité vzdělání pro hokejistu a co s holčičkou, která je v hokeji lepší než brácha…

Rodina Holých
Malý Patrik snil o tom, že bude hrát hokej. Táta sice jezdil na motorce, ale on chce být skvělým a úspěšným hokejistou. Nemyslí na zranění, prostě se snaží být nejlepší na ledě…

Rodina Borkových
Taková normální rodina. Oba podnikaví, šikovní a rozumní lidé. Jenže pán hrál jako mladý hokej. A tak jediný syn pokračuje. Je to takový mladý přemýšlivý intelektuál na ledě. Trenér na něj řve, maminka ho utěšuje. Co už zmůže, když se táta rozhodl, že z kluka bude hokejista. Celý rodinný život se tím převrátil naruby. Přitom v jejich případě nejde o peníze, nejde o kariéru…prostě jde o hokej…


Novinky z NOVY