Příběhy bez scénáře - nový pořad na TV Nova

Aktualizováno 20.03.2014


Příběhy bez scénáře se řadí do televizního formátu docusoap, což je televizní žánr, který využívá zároveň postupů dokumentárního filmu i divácky oblíbených vztahových seriálů. Neboli natáčí se jako dokument a stříhá jako seriál – po příběhových liniích. Těšit se můžete na tři prostředí: Zavedeme vás do hokejové přípravky, zoologické zahrady a špičkové nemocnice!

PRVNÍ DÍL ZLATÝCH HOCHŮ

DRUHÝ DÍL ZLATÝCH HOCHŮ

Staňte se fanoušky kontroverzních Příběhů bez scénáře na facebooku a diskutujte s ostatními!Docusoap je na západoevropském televizním trhu zavedený, často využívaný a úspěšný formát, který dokáže přiblížit reálné prostředí moderní a atraktivní formou.
 

Formát docusoap do dějů před kamerou nijak nezasahuje, nemá průvodce, který na kameru vypráví divákům svůj příběh, ani odborníka v křesle, který komentuje děj. Jako běžný seriál sleduje příběh několika postav, které spojuje určité prostředí (často to bývá atraktivní pracoviště, např. letiště, nemocnice, vězení, zoologická zahrada, apod.)


Klíč k úspěšné docusoap tkví v tom, jak blízko si protagonisté pustí filmaře k tělu, tzn. nakolik může divák nahlédnout pod pokličku a kolik prostoru je věnováno i nepracovnímu soukromí postav a jejich osobním příběhům.


První Příběh bez scénáře uvidíte už ve středu 1. září ve 21:55 na TV NOVA!


Novinky z NOVY