Dokonalý svět: seriál ze světa luxusu a výjimečnosti

Aktualizováno 07.06.2014


Dokonalý svět existuje...

Původní seriál TV Nova z prostředí redakce luxusního časopisu Grace, nejlepšího módního magazínu v zemi. Jedinečný televizní seriál plný haute couture, stylu glamour, luxusu a výjimečnosti - takový je Dokonalý svět.

Hrdinky a hrdinové seriálu žijí život stejně nablýskaný jako jsou obálky časopisu, pro který pracují. Jejich dokonalý svět však stále více nabourávají každodenní všední starosti.

V pracovním prostředí si vytvářejí svět plný módy, vůní, stylu a harmonických vztahů. Zhmotňují si v něm své osobní sny. Tady si připadají silní, krásní, zkrátka dokonalí. Mimo bezpečí redakce ale narážejí. Scény ze svého osobního života se pokoušejí inscenovat podobně jako módní editorialy. Od lásky čekají romantiku, od dětí hravost a poslušnost, od partnerů nekonečnou podporu a pochopení... Vztahové karamboly řeší s naivní snahou o dokonalost. Jsou tak zároveň dojemní, směšní i blízcí divákům.

Stejně jako jejich věk a postavení se různí i problémy, které je trápí. Jsou takřka archetypální. Je tu mladičká dívka, která přišla do Prahy dobýt svět. Věčně doufající milenka populárního politika. Matka, která se snaží skloubit rodinu a zaměstnání. Stárnoucí redaktorka, zachraňující starý svět před novými pořádky. Homosexuál upnutý na neopětovanou lásku. Hrdinové, kteří se realitě tak bránili, se v ní učí žít a cítí se mnohem volněji. A jejich čtenáři a diváci se naopak dozvídají mnohé o zákonitostech krásy, módy a stylu.

První řada seriálu vznikala 146 dní, během nichž prošlo před kamerou zhruba 100 herců, 24 profesionálních modelek a řada známých osobností, mimo jiné topmodelka Simona Krainová či slavný fotograf Robert Vano. V epizodních rolích se také objeví Hana Maciuchová, Chantal Poullain, Dara Rolins a další. Natáčelo se v mnoha zajímavých prostředích, například v luxusních buticích v Pařížské ulici, na golfovém hřišti na Karlštejně či v novém obchodním centru Arkády na pražské Pankráci.


Herecké obsazení:
Eva Sakálová: Marie, asistentka módního oddělení
Jitka Čvančarová: Michelle, módní ředitelka
Tereza Brodská: Andrea, šéfredaktorka
Jana Hlaváčová: Alžběta, šedá eminence redakce
Saša Rašilov: David Maxa, ředitel
Vanda Hybnerová: Olga Krutvorová alias Kruťanda, ředitelka inzerce
Vojta Dyk: Oskar, stylista
Juraj Kukura: Vladimír Maxa, majitel vydavatelství
Martin Pechlát: Pavel manžel Andrey
Jiří Dvořák: Martin, „ty víš kdo“
Zuzana Norisová: Iveta, ztřeštěná Mariina sestra
Jana Stryková: Vanda, produkční
Filip Čapka: George, fotograf
Kristina Lukešová: Natálie, recepční
Kristýna Leichtová: Bára, asistentka

a další

Tvůrčí tým:
kreativní producent: Radek Bajgar
výrobní producent: Petr Erben
výkonná producentka: Veronika Finková
scénář: Mirka Vopavová
spolupráce na scénáři: Tereza Dusová, Michaela Strnad, Tereza Kopáčová, Veronika Finková, Vít Karas
dramaturgie: Radek Bajgar, Kristýna Žantovská
režie: Vít Karas, Tereza Kopáčová
kamera: Pavel Berkovič, Marek Janda
zvuk: Petr Forejt
střih: Michal Hýka
architekt: Martin Kurel, Kateřina Kopicová
kostýmy: Jana Medková, Simona Rydlová


Novinky z NOVY