Největší natáčení v historii seriálu Ulice

Aktualizováno 14.08.2016


Natočení autonehody bylo prozatím největší a nejnáročnější natáčení v historii seriálu Ulice. Na obrazovce se první záběry z velké bouračky objeví již ve středu 14. května v 18:30.


V Praze 12. května 2008 - Natočení autonehody bylo nejnáročnějším natáčením v doposud tříleté historii seriálu Ulice. Diváci budou moci sledovat průběh celé a její následky již od středy 14. května.

Mladí lidé se vydají do klubu do velkoměsta. Vzhledem k podnapilému stavu řidiče Máry (Kryštof Rímský) se ujme řízení kamarádka Saša (Tereza Nekudová). K úplně zbytečné nehodě nedojde chybou řidičky, ale Máry, který dělá nepořádek v autě. Prudký náraz způsobí vážný úraz Terezy Jordánové (Patricie Solaříkové), která během chvíle upadne do bezvědomí. Vše komplikuje i fakt, že zpěvačka Saša je v podmínce a za volantem neměla vlastně co dělat.

Natáčení, které se připravovalo celých sedm týdnů, probíhalo v Olšanské ulici v Praze, kde musela být kvůli náročnému natáčení odkloněna doprava. Točilo se od 17 hodin do 5 hodin, během kterých bylo potřeba nazkoušet veškeré situace s kaskadéry a herci, natočit záběry havárie, příjezdu sanity a policistů. Kvůli natáčení musela produkce zakoupit staré auto, které bylo nabouráno a po natáčení pochopitelně nepoužitelné. Smyky a kličkování po ulici zkoušeli a točili herci společně s kaskadéry, ale samotný náraz se pochopitelně musel obejít bez hlavních hrdinů. Ti, stejně jako šedesátičlenný štáb, přihlíželi nejpodstatnějšímu momentu, který nastal přesně ve 21:07, kdy kaskadéři museli velmi náročnou situaci nárazu zvládnout hned na poprvé.

„Do auta jsme narazili v 50 km rychlosti. Jako kaskadér jsem tuto

scénu považoval sice za středně těžkou, ale pochopitelně jsem cítil velkou zodpovědnost za kolegy kaskadéry, kteří se mnou místo herců seděli v autě. Do toho jsem se nesměl nechat rušit parukou, kterou jsem musel mít, abych se co nejvíce podobal herečce Tereze Nekudové, kterou jsem dubloval," svěřuje se kaskadér Jan Schmiedt.

S průběhem náročného natáčení byl spokojený i režisér Patrik Hartl: „Díky velkému týmu, který perfektně zorganizoval a ošetřil věci potřebné k natáčení do posledního detailu, probíhalo vše podle plánu. Nejpodstatnější bylo, že se během zkoušení a natáčení velmi náročných scén nikomu nic nestalo."

Ač se herci museli několik hodin plně soustředit a neudělat chybu, natáčení si pochvalovali: „Zpočátku jsem se bála sednout byť vedle zkušeného kaskadéra, který s námi natáčel rychlou jízdu, náraz do sloupku a vyhnutí se uliční lampě, ale už po první jízdě ze mne strach spadl a já si užívala adrenalinu," říká Patricie Solaříková. Herec Kryštof Rímský dodává: „Sice už mám zkušenost s nejrůznějšími kaskadérskými kousky, ale natáčení této bouračky pro mne bylo další velkou zkušeností." Tereza Nekudová, kterou diváci uvidí za volantem, se přiznává: „Jako herečka jsem zažila takové natáčení poprvé. Sednut do auta a naprosto se soustředit a důvěřovat kaskadérům, nevylekat je, bylo velmi náročné," a s úsměvem dodává: „S kolegy herci jsme dostali nakonec tolik odvahy, že bychom si byli bývali troufli sedět v autě i při samotném nárazu. Ale pochopitelně ta odvaha byla jen díky tomu, že nám bylo dopředu jasné, že nás produkce žádnému riziku nikdy nevystaví."


Novinky z NOVY