Na co se můžete těšit v letošním ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary?

Aktualizováno 05.06.2014


Za několik dnů začne po čtyřicáté páté velký filmový svátek v podobě Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na co se můžete těšit? Kdo budou ocenění a jaké se pro Vás chystají filmy?

Soutěžte o Festival Passy s Doma.cz!

„Spolu s Jurajem Herzem bude Nikita Michalkov druhým oceněným letošního ročníku," otevřel tímto oznámením Jiří Bartoška druhou tiskovou konferenci k filmovému festivalu ve Varech, který začíná již za několik dní.

„Program je uzavřen, katalog je v tisku, vše je uzavřeno," uklidnila všechny Eva Zaoralová, umělecká ředitekla festivalu, která poté přiznala, že letos bude na festivalu ke zhlédnutí méně snímků než v minulém roce. „Museli jsme program trochu zeštíhlit, abychom mohli většinu filmů promítat i třikrát, protože bývá stále větší problém pro diváky se na některý z filmů dostat," vysvětlila.

Vedle představení několika zajímavých snímků, jejichž popis už teď můžete najít na oficiálních stránkách Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, byla také odhalena podoba nové znělky, která byla natočena Ivanem Zachariášem s Johnem Malkovichem, loňským laureátem.

 


Novinky z NOVY