Prahu zaplavily tisíce růžových triček

Aktualizováno 04.05.2014


Tisíce lidí oblečených do růžových triček vyrazily v 15 hodin z Pražského hradu na jubilejní 10. ročník Avon Pochodu proti rakovině prsu. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

Startovní pásku přestřihly společně ambasadorky, které jsou tvářemi pochodu. Mezi ty patří moderátorka Televizních novin Lucie Borhyová a herečky Tereza Brodská, Martha Issová, Lenka Termerová, Tatiana Vilhelmová, Aňa GeislerováSimona Stašová. Mahulena Bočanová nakonec na pochod dorazit nemohla. Poslední dvě ambasadorky z deseti - zpěvačky Dara RolinsMonika Absolonová na trasu vyšly asi o deset minut později, protože zkoušely na odpolední koncert, který celou akci zakončil.


Známá herečka Lenka Termerová bere události jako je Avon Pochod proti rakovině prsu jako velmi důležitou akci, která může ženy motivovat, aby chodily na pravidelná vyšetření. „Loni jsem se dozvěděla, že existují oblasti, kde je ta nemoc úplně tabu. Kde se nemluví o těchto věcech, o tom, že by se mělo chodit na vyšetření. Myslím, že v tomhle směru je tato akce báječná i proto, že se vyberou peníze a ženy to vyšetření mohou absolvovat zadarmo," podotkla Termerová, která se pochodu letos zúčastnila podruhé.


Podívejte se také na reportáž Markéty Holatové o rakovině prsu a možnostech, jak jí předejít.


Novinky z NOVY