TV Nova připravila webový prohlížeč pro diváky. STAHUJTE

Aktualizováno 14.10.2015


Televize Nova ve spolupráci s Microsoftem upravila nový webový prohlížeč Internet Explorer 8.

Osmý Explorer je nejnovějším prohlížečem internetu, který se narodil ve společnosti Microsoft. Jako takový je ve srovnání s jeho předchozími generacemi vůbec nejbezpečnějším programem, který slouží k procházení obsahu světové sítě.

 

 

TV Nova nyní uvádí jeho upravenou verzi, která ještě lépe vyhledává na nováckých webech, například nova.cz, tn.cz, nebo blog.cz.

Vývojáři stránek také využili nových možností IE 8 zvaných web slices. Díky této funkci si můžete například na stránce nova.cz vybrat svoje oblíbené seriály, a poté je přidat jako tlačítko do prohlížeče. Dostanete se k nim tak mnohem rychleji.

To samé můžete udělat na stránce tn.cz - do okna prohlížeče jednoduše přidáte ikonku, která odkazuje přímo na "Hlavní zprávy", tedy horní část webu tn.cz.

 

Zdroj: TN.cz

 

Televize Nova se věnovala použití takzvaných akcelerátorů v prohlížeči IE 8. V rámci aplikace TV Nova Internet Explorer 8 jsou akcelerátory nasazeny dvojím způsobem.

Za prvé lze s jejich pomocí hledat na webech tn.cz, nova.cz a vybereme.cz. Jak to funguje? Označte na stránce některé slovo, nebo celou větu. Po straně vybraného slova, nebo slovního spojení se následně objeví modrá ikona - akcelerátor. Klikněte na něj a vyberte si jednu z přednastavených stránek, na které chcete ono slovo nalézt.

Za druhé je možné akcelerátor použít na službě blog.cz. Opět vyberte v prohlížeči TV Nova Internet Explorer 8 některé slovo nebo větu a kliknutím na ikonu akcelerátoru ji můžete rovnou odcitovat ve svém blogu.

Poradí si také se záludnostmi

Vývojáři se snažili, aby IE 8 dokonale rozuměla současnému webovému prostředí, to znamená, aby správně zobrazovala všechny dostupné internetové stránky, z nichž mnohé přišly na svět pochopitelně mnohem dříve než osmý Explorer.


Pokud tedy narazíte při čtení webů na problém, například špatně zarovnaný text, nebo obrázek, může jej program načíst tak, že se přepne do své starší sedmé verze. K tomu slouží tlačítko "Kompatibilní zobrazení".

 

Zdroj: TN.cz

 

Mezi další příjemné vlastnosti počítáme takzvané záložky a jejich pokročilé třídění do skupin, které jsou od sebe barevně odlišeny. Vzájemně související záložky pozná uživatel podle stejné barvy.

Má paměť jako slon

Nepamatujete si celou adresu nového webu, který jste dříve navštívili? Zadejte do nového panelu několik znaků a prohlížeč vaši stránku automaticky najde. Program přitom pátrá ve webech, které jste již navštívili. Při psaní jsou odpovídající znaky zvýrazněny modře, takže je nepřehlédnete.

Kromě toho můžete odstranit kteroukoli adresu v seznamu klepnutím na červený symbol "x". To je užitečné zejména tehdy, když se chcete zbavit nesprávně zadaných adres.

Soukromí nade vše

Pokud si přejete procházet internet anonymně, pak využijte funkce InPrivate. Vaše aktivity procházení, historie a soubory cookie nezůstanou zachovány. Tím můžete zabránit poskytovatelům webového obsahu třetích stran ve vašem sledování.

Explorer 8 má celou řadu dalších vlastností, například "chytré" tlačítko Zpět. Při používání rozsáhlých aplikací, jako je zobrazování map na internetu, můžete při kliknutí na šipku "Zpět" přejít na začátek aplikace, ne tedy přímo na předchozí stránku.

Hodí se také opětovné otevření zavřených záložek, když si některé z nich omylem zavřete. Prohlížeč vám také dovolí naráz spustit všechny dříve načtené záložky. To je užitečné v případě, když si program IE 8 náhodou zavřete.

 

 


Novinky z NOVY