Doktor od jezera hrochů

Aktualizováno 15.05.2014


Dlouhých pět let čekali fanoušci Zdeňka Trošky na jeho film určený dospělému publiku. Nyní se vrací v jeho typickém komediálním stylu, který spojil s předlohou Miloslava Švandrlíka a okořenil Afrikou.

Již 25. února bude mít premiéru nová česká komedie podle stejnojmenné knižní předlohy, kterou si od jejího prvního vydání koupilo kolem 1,5 milionu čtenářů. Perfektní základ pro úspěšný film, co myslíte? Přidejte ještě příběh plný nadsázky a také herce zvučných jmen, z nichž většina spolupracovala se Zdeňkem Troškou poprvé, a máte jasno. Přijďte se podívat, zda vyhraje chamtivost a vypočítavost nad čistým, i když trochu neotesaným srdcem!

 

Zdroj: TV Nova


Příběh se točí kolem slušného, hodného, ale do dnešního života se skoro nehodícího doktora Čeňka Dobeška. Byť je svědomitým lékařem, neumí svého povolání či poslání využít ke svému prospěchu jako jiní jeho kolegové ze studií nebo ze špitálu. Spokojen se svým životem po boku hezké manželky Zuzany a i bohužel úděsné tchyně Marie Košvancové v bytě 2+1 ochotně a v jakoukoliv dobu vyhoví prosbám všech, kteří zazvoní u jejich bytu a žádají jeho služby. Svou pokornou skromností a ochotou pobuřuje svou tchyni, která by ráda měla za zetě doktora s velkým D, tedy někoho, kdo je především uznávanou osobností, vydělávající velké peníze. Pro svoji dceru si vždy přála dobrého muže, nejlépe zámožného a uznávaného lékaře. Tchyně je pohoršena nedostatečnou ctižádostivostí a neschopností svého zetě vydělat peníze na drahé auto a vilu na pražské Ořechovce.

Zdroj: TV Nova


Dobešek se se svými problémy svěří kolegovi Karlu Pištělákovi, který mu zařídí práci v Africe. Přes veškeré útrapy se nakonec mladý lékař rozhodne odletět. V letadle se setká s krásnou letuškou Lenkou, která je mu velmi sympatická. Po příjezdu má Dobešek pocit, že pobyt v Africe zvládne. Obrat nastane v okamžiku, kdy na něj zaútočí had. Roztočí se chumel bláznivých situací, z nichž snad žádná z postav neodejde nepoznamenána.

Zdroj: TV Nova


Doktor od jezera hrochů je filmová adaptace stejnojmenného bestselleru Miloslava Švandrlíka. Postavy knižní předlohy jsou obsazeny herci zvučných jmen: tchyně Košvancová v podání Evy Holubové je typická bojovnice ze socialistických front. „Chce pro dceru to nejlepší: doktora, vilu, postavení," líčí režisér. Jiří Langmajer hraje lékaře – sukničkáře Karla Pištěláka, který se na rozdíl od dobráka Dobeška umí otáčet; jeho manželkou Monikou Šumavskou je Adéla Gondíková, která má pro nevěru svého muže pochopení – ale jen do určité míry. Dobeškova maloměstská matka alias Jitka Smutná se děsí, že jí syna snědí kanibalové. Zuzana Slavíková hraje Makaróna  – obětavou až lehce šílenou duši, která v Africe nezištně "rozdává zdraví a lidství". Miroslav Vladyka a Michal Novotný ztvární pacienty Žůru a Pimla, Sandra Pogodová sestru Veroniku a Edita Brychta primářku Homolovou.
V jedné z rolí se jako host objeví Tereza Brodská.

Zdroj: TV Nova


Ústřední skladbu k filmu s názvem Doktor od jezera hrochů složil Petr Kolář a Viktor Dyk. Scénář k filmu napsal podle knižní předlohy Zdeněk Troška a Marek Kališ, spolupráci na scénáři měl Zdeněk Podskalský ml.

Zdroj: TV Nova


Více o filmu a mnoho ukázek najdete na jeho oficiálních stránkách. Všechno ale uvidíte až na plátnech od 25. února!


Novinky z NOVY