Co ještě nevíte o Putování s dinosaury

Aktualizováno 20.09.2013

Putováni s dinosaury
Zdroj: TV Nova

Co přesně je Putováni s dinosaury – je to film nebo výstava? Ani jedno! Jde o živé představení o dvou dějstvích s přestávkou. Více se dozvíte v našich otázkách a odpovědích.

V hale je na jedné straně pódium, ale jako prostor pro představení slouží celá plocha. Protože dinosauři mají reálnou velikost, vejdou se pouze do opravdu velkých prostor. Abychom celou podívanou ještě vylepšili, používáme živé výstupy a nahrané video sekvence. Když začne světelná show, pustí se filmové sekvence, začne hrát orchestrální hudba a dinosauři se začnou procházet po place, jste doslova obklopeni trojrozměrnou realitou.

Tým zkušených loutkářů a techniků všechny modely dinosaurů ovládá pomocí nejmodernějších technologií, vyvinutých speciálně pro toto představení. Vizuální efekty, zvuky a jemnost pohybů vás natolik vtáhnou do děje, že budete mít pocit, že se díváte na skutečné dinosaury – živé a spontální. Během představení si bohužel na jednotlivé modely nemůžete sáhnout, ale nebojte se. Zážitek bude i tak skutečně reálný a živý. Náš producent Carmen Pavlovic říká: „Je to fascinující. Nikdy jste nebyli tak blízko a budete si připadat, jako byste se vrátili do doby, kdy ještě dinosauři vládli Zemi.“

 

Jak dlouho show trvá?

96 minut včetně přestávky


Pro jaké a jak staré diváky je představení určeno?

Představení doporučujeme pro diváky ve věku od 3 do 93 let. Show byla vytvořena pro celé rodiny, takže se v ní neobjevuje žádné násilí. Snažili jsme se co nejlépe nasimulovat realitu – zemětřesení, vulkány, komety dopadající na zemi a samozřejmě i řev dinosaurů. Zvuk je často dost hlasitý. Některé děti i dospělí jsou silnými zvukovými efekty často překvapeni, nicméně v klidných orchestrálních pasážích s jemnými světly se to zase vyrovná. U představení sedí dokonce i malé děti relativně potichu a jen s úžasem sledují.

Show se dá plnohodnotně sledovat z kteréhokoli místa haly, na vyšších místech mají diváci větší přehled o celém dění. Pokud chcete mít opravdu silný zážitek, pak je lepší sedět dále od plochy, protože vás nebude tolik vyrušovat „blízkost“ obrovských dinosauřích monster.


Je Huxley opravdu paleontolog?

Roli Huxleyho, paleontologa, který vás provede 200 miliónů let dlouhou cestou existence dinosaurů je ztvárněna profesionálním hercem. Jeho scénář však byl konzultován se skutečnými paleontology a schválen televizí BBC, která vytvářela televizní seriál CESTA S DINOSAURY, podle kterého je celé představení připraveno. Jedním z nejdůležitějších charakteristických znaků seriálu i show je, že se snaží být co nejpřesnější a zpracovávat poslední vědecké poznatky a výsledky výzkumů.


Jsou k dispozici nějaké suvenýry? Dá se záznam show koupit na DVD?

Odkaz na elektronický obchod s merchandisingovými předměty je na webových stránkách.


Jsou vstupenky drahé? Máte nějaká další zvláštní doporučení?

Protože dinosauři jsou skutečně obrovští – největší z nich je 11 metrů vysoký a od čumáku k ocasu měří 17 metrů – je výhled i z nejlevnějších míst výborný a zážitek je skutečně silný.

Ve skutečnosti spousta členů našeho produkčního týmu považuje vzdálená místa za ta nejlepší, protože máte přehled o celé ploše. Čím dražší a bližší vstupenky jsou, tím „osobnější“ bude i váš zážitek.

Cenu i těch nejlepších míst jsme určovali hodně specificky, aby bylo představení cenově dostupné pro diváky ze všech ekonomických a demografických poměrů. Produkční náklady celého projektu jsou ale, podobně jako naši dinosauři, tak velké, že opravdu nemůžeme celou show provozovat za míň.


Mohu se podívat do zázemí, nebo se s dinosaury osobně setkat?

Podobných požadavků dostáváme tolik, že je skutečně nemožné všem vyhovět. Dinosauři (a my také) potřebují někdy spát. Navíc připravit dinosaura na vystoupení je velmi komplexní a náročná procedura. Každý z našich diváků je zvláštním hostem a tuto show jsme vytvořili proto, abychom vám zprostředkovali pocit, že jste s dinosaury v přímém kontaktu a připadáte si, jako byste žili v době před milióny let, kdy právě tato monstra vládla světu. Velikost a vizuální stránka show přináší neopakovatelné zážitky.


Novinky z NOVY