Co je HbbTV?

 • Hybridní vysílání

  Název HbbTV znamená Hybrid Broadcast Broadband Television, neboli vysílání širokopásmového internetu skrze televizi. Hybridní televize slučuje na obrazovce výhody standardního televizního vysílání s možnostmi příjmu obsahu šiřitelného po internetu. Při sledování oblíbených pořadů a přenosů je možné se díky této technologii rychle dostat k dalším informacím přímo na vaší TV. Vše lze ovládat jednoduše dálkovým ovladačem.

 • Co najdete v HbbTV od Skupiny Nova?

  V nabídce HbbTV je k dispozici aktuální zpravodajství tn.cz a sportovní zpravodajství plné zajímavých videí a fotogalerií (včetně sportovních výsledků). Dále v nabídce naleznete aktuální předpověď počasí. Celé online zpravodajství je speciálně přizpůsobeno pro televizor a dálkové ovládání. Navíc v nabídce najdete bonusový obsah a celé díly nejoblíbenějších pořadů televize Nova (Ulice, Ordinace v růžové zahradě 2 a mnohé další).

Jak nastavit HbbTV?

 • Mám HbbTV?

  Schopnost televize zobrazovat HbbTV obsah zjistíte z návodu k použití televize, nebo přímo u výrobce.

 • Jak nastavit a spustit HbbTV

  V případě, že máte přístroj s podporou HbbTV, ujistěte se, že je připojený k internetu, ať již kabelem LAN nebo pomocí Wi-Fi. Nabídka služeb HbbTV se aktivuje stisknutím červeného tlačítka na dálkovém ovladači televizoru.

  Pozn.: U televizí značky Samsung je pro podporu funkce HbbTV nutné doinstalovat HbbTV aplikaci, kterou naleznete na Samsung Smart Hub.

Kde HbbTV najdu?

Kanály Kanály
Operátoři Operátoři

Časté dotazy

 • Na obrazovce se mi objevilo červené tlačítko s přístupem k HbbTV. Co to je?

  Jedná se o aplikaci hybridní televize, tzv. HbbTV, která propojuje televizní vysílání s internetem. Pokud máte televizi připojenou k internetu, dostanete se přes červené tlačítko na vašem ovladači do aplikace k dalšímu obsahu.

 • Co najdu pod červeným tlačítkem?

  HbbTV obsahuje zpravodajství, televizní program, aktuální předpověď počasí a celé díly nejoblíbenějších pořadů televize Nova (Ulice, Ordinace v růžové zahradě 2 a mnohé další).

 • Je HbbTV zpoplatněné?

  Za přístup do aplikace hybridní televize nic neplatíte. Využíváte ji pouze v rámci vašeho internetového připojení.

 • HbbTV mi nefunguje, co mám dělat?

  • Vidíte na obrazovce červené tlačítko?

   ANO – Zkuste tedy spustit aplikaci hybridní televize stisknutím červeného tlačítka na vašem ovladači. Pokud aplikace nebude fungovat, je možné, že nejste připojeni k internetu.

   NE – Vlastníte chytrou televizi s funkcí HbbTV?

   ANO – „Pak zkontrolujte připojení k internetu.“
   NE – „Pokud nevlastníte chytrou televizi, která umožňuje využívat funkci aplikace hybridní televize, pak bohužel nebudete mít k HbbTV přístup.“
   NEVÍM, jak to poznám? – „Doporučujeme si to zkontrolovat v manuálu příslušného televizoru, případně kontaktujte jeho výrobce.“

  • Funguje vám HbbTV na jiných stanicích?

   ANO – Dohodu o vysílání signálu HbbTV máme zatím uzavřenou jen s některými operátory, je tedy možné, že váš operátor signál nevysílá. Zatím vysílá UPC, Skylink a Multiplex 4.

   NE – Pro fungování HbbTV je nezbytné, aby byl váš chytrý televizor připojen k internetu, proto si prosím zkontrolujte připojení.

   Jak to poznám?

   „Po kliknutí na červené tlačítko na stanicích skupiny Nova vám v případě nepřipojení k internetu vyjede informační zpráva.“

   „Pokud si nejste jisti, jestli připojením k internetu vaše televize disponuje nebo nevíte, jak přesně to rozpoznat, prostudujte si manuál k vašemu televizoru, případně kontaktujte výrobce.“

   TV připojenou k internetu mám a přesto HbbTV nefunguje.

   „Vlastníte televizor značky Samsung?“

   ANO - „Tam je ke správnému fungování zapotřebí doinstalovat aplikaci. Návod, jak postupovat, najdete zde na webových stránkách.“

   NE – „Pak zkuste zopakovat postup připojení televize k internetu, který najdete v manuálu k vašemu televizoru. Pokud problém přetrvá, bude zapotřebí kontaktovat zákaznickou linku výrobce.“

  • Hlásí vám HbbTV nějakou chybu nebo máte problém se zobrazením obsahu aplikace?

   ANO, hlásí mi to chybu/problém se zobrazením - Kontaktujte prosím zákaznickou linku a popište nám tuto chybu, co vám to píše a bližší informace o vašem televizoru? (na jakém kanálu se chyba objevuje, jaký model TV vlastní, jakou chybu jim to hlásí, jaký pozorují problém se zobrazováním – zanést do formuláře)

   NE - Pak zkuste zopakovat postup připojení televize k internetu, který najdete v manuálu k vašemu televizoru. Pokud problém přetrvá, bude zapotřebí kontaktovat zákaznickou linku výrobce.

  • TV se mi k internetu nedaří připojit, nevím jak.

   Nejprve si ověřte, například v manuálu nebo u výrobce TV, že vlastníte tzv. chytrou TV s funkcí HbbTV. Pokud tuto funkci nemáte, nemůžete aplikaci hybridní televize používat. Pokud tuto funkci máte, pak postupujte dle manuálu televizoru, jak se připojit k internetu a využívat služeb HbbTV.

 • Nemám o HbbTV zájem a nechci, aby se mi tam objevovala červená a modrá tlačítka.

  Pokud nechcete využívat služeb hybridní televize, musíte tuto funkci vypnout v nastavení vašeho televizoru. Instrukce k tomu naleznete v manuálu k vašemu televizoru, případně kontaktujte jeho výrobce.