Utrpení kvůli oblíbené ozdobě: Princezně Catherine způsobuje bolesti hlavy

Nestává se často, aby na sobě měla princezna Catherine tiáru neboli bohatě zdobenou čelenku. Když už si na slavnostní příležitost nějakou vezme, nejčastěji je to ta, kterou nosila nejraději i princezna Diana. Mít tenhle oslnivý kousek na sobě ale není vůbec nic příjemného. Podle odbornice má totiž jeden dost bolestivý vedlejší účinek.

O kterou tiáru se jedná? A jakou bolest zažívají ženy, které ji nosí?

Princezna Catherine

Princezna Catherine zapadla do britské královské rodiny až neuvěřitelně snadno. Stát se jejím členem ale obvykle není tak jednoduché. Člověk musí dodržovat všemožné tradice a přizpůsobit by tomu měl i šatník, jehož součástí jsou nejrůznější klenoty. A ne vždy je to tak úžasný zážitek, jak to na první pohled může vypadat. 

Tiára Lover's Knot

Když dojde na výběr tiár, princezna Catherine má jednu, kterou má ze všech nejraději. Jedná se o ohromující kousek s názvem Lover's Knot. Naposledy si ji vzala minulý týden na večerní recepci na svatbě korunního jordánského prince Husajna a princezny Rádžvy. 

Princezna Catherine a princ William.
Princezna Catherine a princ William.  |  FOTO:  TV Nova

Princezna Diana

Diamanty a perlami zdobená čelenka pochází už z roku 1914 a byla vyrobena královským klenotnictvím Garrardem pro královnu Marii. Jednalo se ale o kopii šperku, který vlastnila její babička princezna Augusta Hesensko-Kaselská, která se provdala za prvního vévodu z Cambridge v roce 1818. V minulosti ji často nosila také princezna Diana.

Princezna Diana
Princezna Diana  |  FOTO:  Profimedia

Bolesti hlavy

Královská módní expertka Miranda Holder ale prozradila, že mít ji na hlavě není vždy úplně příjemný zážitek. Protože je tiára tak bohatě zdobená, není úplně nejlehčí. Princezna Diana kvůli ní zažívala dost nepříjemné stavy. Zřejmě proto, že byla tak těžká, mívala z jejího nošení hrozné bolesti hlavy, vysvětlila stylistka, kterou citoval web The Mirror.

Princezna Catherine
Princezna Catherine  |  FOTO:  Profimedia

Unikátní kousek

Navzdory tomu si ji princezna Catherine zamilovala. Na každé slavnostní akci, kam si ji vezme, na sebe strhne pozornost. Tenhle unikátní kousek s bohatou historií by totiž byla škoda čas od času nevzít do společnosti.

Sdílet

TOP články

Nejnovější