Dovednosti princezny Catherine: Čím dokáže ohromit členka královské rodiny?

Princezna Catherine má mnoho talentů, kterými dokáže ohromit. Zahrála na klavír při hudební soutěži Eurovize nebo pravidelně vytváří krásné fotografie své rodiny. To ale nejsou jediné věci, které princezna ovládá. Ochutnat byste mohli například její domácí med. A také by se s vámi mohla jít i potápět.

Královské povinnosti princezna Catherine vykonává svědomitě. Buď se různých akcí účastní sama, nebo jezdí i s princem Williamem. A na události královské rodiny vyráží společně se svými třemi dětmi. Během různých příležitostí mohla princezna ukázat, že má opravdu mnoho talentů.

Vodní sporty

Princezna se sportu nebojí, naopak. Má ho ráda a několikrát předvedla, že je i hodně soutěživá. Pokud byste s ní vyrazili na vodu, možná by vás porazila ve veslování. Například v roce 2007 se měla účastnit závodu na dračích lodích, ale Buckinghamský palác jí to prý tehdy nedoporučil, uvedl britský web Express.

Ani na dovolené nevydrží princezna sedět na pláži a nic nedělat. Když je u moře, ráda se potápí. Dokonce v roce 2015 prošla kvalifikací potápěčských instruktorů, která jí umožní potápět se až do hloubky 30 metrů, uvedl web Today. Stejnou kvalifikaci má také princ William.

Výroba medu

Pokud byste přišli k princezně na návštěvu domů a požádali ji o med, nejspíš by vám přinesla ten, který sama vyrobila. Je totiž vášnivou včelařkou a z malého hmyzu strach rozhodně nemá. Naopak se s včelami vyfotila nedávno na Instagram kvůli Světovému dni včelařství. Není to ale jediná dobrota, kterou princezna sama vyrábí. Například umí udělat domácí chutney, které darovala před lety zesnulé královně Alžbětě k Vánocům.

Umělecké aktivity princezny Catherine

Že umí hrát na klavír, dokázala princezna Catherine už několikrát. Zahrála například vánoční koledy ve Westminsterském opatství a krátké vystoupení předvedla při finále soutěže Eurovize. Kromě toho umí malovat. Měla nakreslit obrázek na přední stranu brožury vytvořené ke svatbě její sestry Pippy. A také ráda fotí. Své fotografie přidává na Instagram.

​Znaková řeč

Během návštěvy Národního námořnického muzea v Cornwallu na začátku letošního roku použila princezna znakovou řeč pro komunikaci s dětmi ze základní školy. Nebylo to ale poprvé. Už v roce 2014 princezna ve znakové řeči složila slib při návštěvě skautského oddílu.

Sdílet

TOP články

Nejnovější